Vzestup pamlsků pro domácí mazlíčky - GA Pet Food Partners

Vzestup pamlsků pro domácí mazlíčky - hlavní banner

S rostoucím počtem domácích mazlíčků v domácnostech po celé Evropě to koreluje s výrazným nárůstem nákupu pamlsků pro domácí mazlíčky. Podle Pet Food Industry 95 % lidí říká, že domácí mazlíčci jsou součástí rodiny, přičemž mnozí věří, že pamlsky pro domácí mazlíčky pomáhají rozvíjet vztah mezi majitelem a mazlíčkem (Pet Food Industry, 2016). Tento článek se zaměří na růst sektoru pochoutek pro domácí mazlíčky na trhu a na to, proč majitelé domácích mazlíčků hledají funkční pamlsky, které jim pomohou se zdravím a duševní pohodou.

Údaje o trhu s domácími mazlíčky

Nejnovější údaje ukazují, že více než sedm z deseti (71 %) Britů je ochotno utratit více za svého mazlíčka než za sebe. Průměrná útrata za další položky kromě jídla pro jejich mazlíčky je téměř 500 liber ročně. Nedávné údaje od Euromonitor International zjistily, že psí pamlsky byly v roce 2022 jednou z nejvýkonnějších kategorií, přičemž maloobchodní tržby vzrostly o 6 % na 693 milionů GBP ve Spojeném království. To představuje působivý nárůst tržeb o 187.2 milionu GBP od roku 2017. Zpráva také předpovídá, že do roku 13.1 dojde k nárůstu prodeje pochoutek pro domácí mazlíčky o 2027 %, přičemž celková očekávaná hodnota dosáhne 816.2 milionu GBP (Euromonitor, 2022).

Pes je krmen mazlíčkem

V celosvětovém měřítku zaznamenaly pochoutky pro domácí mazlíčky také rychlý nárůst prodeje. Mezi lety 2015 a 2020 se celosvětový objem pamlsků zvýšil o 18 % u psů a o 59 % u koček. Analytici krmiv pro domácí mazlíčky očekávají, že tržní hodnota poroste v příštích pěti letech o 5.5 % u pamlsků pro kočky a o 4.2 % u pamlsků pro psy (Euromonitor, World Market for Pet Care, 2022). V roce 2020 navíc celosvětový trh s pamlsky vzrostl o 10.5 %. Pro podniky s domácími mazlíčky data ukazují, že trh s pamlsky pro domácí mazlíčky představuje skutečnou příležitost k prodeji.

Proč jsme zaznamenali nárůst prodeje pamlsků pro domácí mazlíčky?

Pamlsky jsou jedním z vrcholů bytí majitelem domácího mazlíčka. Mnoho majitelů je používá k výcviku a zaměření na opětovné potvrzení pozitivního chování. Navíc mnozí věří, že to pomáhá jejich spojení s jejich mazlíčky. Předpokládá se, že asi 90 procent psů je motivováno jídlem, což z pamlsků dělá adekvátní odměnu.

Jak lidé trávili více času doma během blokování, čas se svými mazlíčky se prodlužoval. Jiní si pořídili nebo adoptovali domácího mazlíčka, zejména v dřívějších fázích pandemie. V důsledku toho lidé hledali různé způsoby, jak se hýčkat, včetně svých domácích mazlíčků. Packaged Facts odvodil, že trendy rozmazlování domácích mazlíčků přispěly k nárůstu pochoutek v krmivu pro domácí zvířata. To bude pokračovat pouze v budoucnu, přičemž mnoho rodičů domácích mazlíčků chce svým mazlíčkům dopřát pamlsky prémiové kvality. Zejména lidé ve věku 18–24 let utrácejí za své mazlíčky více než dvojnásobek než lidé starší 55 let.

Protože se většina majitelů domácích zvířat vrací na pracoviště, existuje obava o dobré životní podmínky zvířat. Zajímavé je, že 34 % majitelů věří, že úzkost jejich mazlíčka se zvýší. Díky tomu výrobci pamlsků pro domácí mazlíčky hledají způsoby, jak prospět zdraví domácích mazlíčků. Nyní se podíváme na roli funkčních pamlsků a na to, jak tento segment trhu s pamlsky roste.

Vliv funkčních pamlsků

Během pandemie si lidé začali více uvědomovat své zdraví. To vedlo k tomu, že lidé volí uvědomělejší výživové alternativy, dopřávají si produkty s přidanými funkčními výhodami a projevují ochotu přijímat a platit za produkty a služby, které podporují tyto iniciativy v oblasti blahobytu. To platí zejména nejen pro samotné spotřebitele, ale také pro kupující krmiva pro domácí zvířata.

Funkční pamlsky pro domácí mazlíčky jsou stále populárnější mezi majiteli domácích zvířat zaměřených na výživu a wellness. Kategorie pamlsků pro domácí mazlíčky překonává celkový trh s krmivy pro domácí mazlíčky a zároveň sleduje mnoho zásadních trendů, jako je humanizace, přírodní, bez obilnin, omezené přísady, funkční přísady a exotické proteiny. Stejně jako na trhu s krmivy pro domácí mazlíčky jsou primárním faktorem obavy o zdraví a pohodu, přičemž stále více majitelů domácích mazlíčků se obrací k funkčním pamlskům, které jim pomohou podpořit zdraví jejich mazlíčků, včetně, ale nejen, pohyblivosti kloubů, kůže a srsti, imunitních funkcí a trávicí zdraví.

Tyto přínosy pro zdraví mohou být dodány zahrnutím různých funkčních složek. Zdraví kloubů lze například podpořit přísadami, jako je slávka zelenoústá, chondroitin a glukosamin, omega-3 mastné kyseliny a také kolagenové/kolagenové peptidy (Johnson et al., 2020).

Bylo prokázáno, že suplementace omega-3 mastnými kyselinami zlepšuje stav kůže nejen u zdravých psů (Rees et al., 2001), ale také u psů se svědivými kožními chorobami (Logas & Kunkle, 1994), díky čemuž jsou tyto mastné kyseliny oblíbenou složkou. pro péči o kůži a srst.

Nukleotidy hrají zásadní roli při obnově a proliferaci buněk a bylo prokázáno, že mají příznivé účinky na imunitní funkci a zdraví gastrointestinálního traktu. Imunitní buňky potřebují rychle zvýšit počet v reakci na invazní mikroorganismus a bylo prokázáno, že suplementace nukleotidů to podporuje jak u psů (Romanao et al., 2007), tak u koček (Rutherfurd-Markwick et al., 2013). Buňky lemující střeva (epiteliální buňky) čelí velkému opotřebení a k regeneraci a náhradě těchto buněk je nutná neustálá obnova buněk. Tento proces, který je umocněn dietním doplňováním nukleotidů (Domeneghini et al., 2004), pomáhá podporovat schopnost střev trávit potravu, absorbovat živiny a chránit před škodlivými mikroorganismy.

Prebiotika, jako jsou mannan-oligosacharidy (MOS), frukto-oligosacharidy (FOS) a čekanka/inulin, mohou poskytnout řadu výhod pro zdraví trávicího traktu, jako je zvýšení počtu „přátelských“ střevních bakterií a zvýšení produkce mastných kyselin s krátkým řetězcem. důležitý zdroj „paliva“ pro buňky střevního epitelu (Pinna & Biagi, 2014). Zatímco prebiotika poskytují „potravu“ pro přátelské střevní bakterie, probiotické doplňky přímo dodávají živé přátelské bakterie do střeva. Kromě toho, že probiotika poskytují výhody pro zdraví trávicího traktu, mohou také stimulovat imunitní funkce, například zvýšit protilátkovou odpověď na očkování u psů (Benyacoub et al., 2003).

Podle nedávného průzkumu 70 % zákazníků péče o domácí mazlíčky tvrdí, že pamlsky s funkčními přínosy pomáhají hrát důležitou roli ve zdraví jejich mazlíčků (Packaged Facts, 2019). Dotazovaní hledají pamlsky, které pomáhají řešit problémy nebo nabízejí extra výživu.

Funkční pamlsky přicházejí v mnoha tvarech a velikostech. Níže je pět oblíbených typů funkčních pamlsků se specifickými výhodami pro domácí mazlíčky.

Ošetření kůže a srsti

Kůže tvoří největší orgán těla mazlíčka a spolu se srstí je první ochrannou bariérou zvenčí. Společně jdou ruku v ruce, aby poskytovaly ochranu a imunitu tělu, aby zabránily pronikání bakterií/virů do těla a zajistily termoregulaci. Pamlsky na kůži a srst pomáhají mazlíčkům udržovat zdravou kůži a lesklou srst. Kromě toho předchází lupům a podporuje lesk a hebkost.

Kůže a srst Pet léčit ikona

Zažívací pochoutky

Zdravý trávicí trakt je důležitý pro zajištění toho, aby zvíře vstřebávalo/získavalo všechny potřebné živiny z potravy a přispívalo k jeho pohodě. Zažívací pochoutky podporují zdravé střevní prostředí tím, že podporují růst zdravých střevních bakterií a také udržují zdravou dobu průchodu střevy a ideální konzistenci stolice.

Zubní pamlsky

Ve snaze možná minimalizovat náklady na veterinární zubní ošetření se majitelé domácích zvířat dívají na funkční pamlsky jako na první obrannou linii svých mazlíčků v oblasti zdraví zubů. Zubní pamlsky jsou skvělým způsobem, jak snížit usazování zubního kamene a zároveň pomáhají neutralizovat zápach z úst. Podle Packaged Facts jsou zubní pamlsky nejoblíbenějším typem funkčního pamlsku, který tvoří 25 % prodeje pamlsků (Granderson, 2017).

Uklidňující pochoutky

Stejně jako lidé jsou domácí zvířata citlivá na stres a úzkost. Ať už je to biologický důvod, jako jsou problémy s trávením a kožní problémy, nebo psychologický důvod, jako je nervozita nebo izolace. Existuje mnoho faktorů, které mohou ovlivnit úroveň stresu nebo úzkosti domácího mazlíčka. Výzkum zjistil, že 23 % majitelů psů a 24 % majitelů koček se zabývá úzkostí a stresem svého mazlíčka. Uklidňující pochoutky pomáhají zmírnit stres a úzkost, aby přirozeně udržely domácí mazlíčky v klidu.

Imunitní léčba

Vzhledem k tomu, že domácí mazlíčci žijí déle, majitelé chtějí udělat vše, co mohou, aby si udrželi zdraví a pohodu svých mazlíčků. Imunitní systém se skládá ze dvou typů imunity: vrozené a adaptivní. Tyto systémy jsou vytvořeny ze sítě buněk, tkání a orgánů, které spolupracují, aby poskytovaly tělu ochranu. Zajímavé je, že 20 % majitelů psů a 21 % majitelů koček se obzvláště obává o imunitní systém svého mazlíčka. Imunitní pamlsky byly vytvořeny tak, aby pomáhaly podporovat všestranné zdraví a pohodu a zároveň podporovaly imunitní obranu domácích mazlíčků.

Ikona Imunitní Pet Treat

Různé typy pamlsků

Na trhu je k dispozici celá řada pamlsků pro domácí mazlíčky, ale ne každý pamlsek může mít prvotřídní kvalitu. Pokud jde o nákup pamlsků, rodiče domácích zvířat by měli mít na paměti dopad, který mohou mít na své mazlíčky. Podle PetMD by pouze 10 % denních kalorií zvířete mělo pocházet z pamlsků (Baltazar, 2013). Majitelé domácích mazlíčků mohou získat přístup k pamlskům z mnoha míst, přičemž mnoho levnějších pamlsků obsahuje sladidla, umělá barviva a umělé konzervační látky. Bohužel tyto druhy pamlsků mohou mít škodlivý dopad na dlouhodobé zdraví a pohodu domácích mazlíčků.

Různé druhy mazlíčků

V důsledku toho došlo k nárůstu výroby přírodních pamlsků pro kočky a psy. Tyto druhy pamlsků s větší pravděpodobností neobsahují žádná sladidla, umělá barviva nebo konzervační látky, což z nich dělá prémiovější volbu pro rodiče mazlíčků, které mohou dávat svým mazlíčkům.

Shrnutí

Abych to shrnul, je evidentní, že obliba pamlsků pro domácí mazlíčky roste. Mnoho majitelů zvířat vidí své mazlíčky jako součást rodiny a věří, že pamlsky mohou pomoci vytvořit spojení mezi nimi a jejich mazlíčky. Nedávný výzkum zjistil, že tržní hodnota pamlsků se rok od roku zvyšuje, přičemž britský trh má v příštích pěti letech vzrůst o 13.1 %. Kromě toho se očekává, že celosvětový trh s psími pamlsky vzroste v příštích pěti letech o 4.2 % a trh s pamlsky pro kočky o 5.5 %.

Existuje několik důvodů, proč trh s pamlsky zaznamenal nárůst prodeje. Jedním z nich je pandemie Covid-19, během níž mnoho lidí trávilo hodně času doma. S tím lidé hledali způsoby, jak hýčkat sebe a své domácí mazlíčky, s luxusními předměty, jako jsou například pamlsky. Kromě toho, jak se humanizace rozšiřuje do krmiva pro domácí mazlíčky, rodiče domácích zvířat hledali funkční pamlsky, které mohou pomoci podpořit zdraví jejich mazlíčků. Výsledkem je, že tento segment na trhu s pamlsky podstatně roste, přičemž 70 % zákazníků péče o domácí mazlíčky uvádí, že pamlsky s funkčními výhodami pomáhají hrát důležitou roli ve zdraví jejich mazlíčků.

Nárůst pamlsků pro domácí mazlíčky bude nepochybně pokračovat i v budoucnu, přičemž na trhu bude k dispozici mnoho různých druhů pamlsků. Výrobci a značky krmiva pro domácí mazlíčky se navíc budou snažit přidat další způsoby, jak mohou pamlsky pomoci podpořit zdraví a pohodu domácích zvířat.

Reference

Baltazar, A. (2013, 13. ledna). Zdravé způsoby léčby vašeho psa. Převzato z PetMD: https://www.petmd.com/dog/centers/nutrition/evr_dg_healthy_dog_treats

Benyacoub, J., Czarnecki-Maulden, GL, Cavadini, C., Sauthier, T., Anderson, RE, Schiffrin, EJ & von der Weid, T. (2003) Suplementace potravy Enterococcus faecium (SF68) stimuluje imunitní funkce u mladých psů. J Nutr, 133:1158-1162

Domeneghini, C., Giancamillo, Di., Savoini, G., Paratte, R., Bontempo, V. & Dell'Orto, V. (2004) Strukturální vzory ileální sliznice prasat po podání L-glutaminu a nukleotidů během odstavu doba. Histochemická a histometrická studie. Histol Histopathol. 19:49-58

Euromonitor. (2022). Krmivo pro psy ve Spojeném království. Cestovní pas.

Euromonitor. (2022). Světový trh péče o domácí mazlíčky. Cestovní pas.

Granderson, D. (2017, 5. září). Něco ke žvýkání (aka Proč majitelé mazlíčků milují pamlsky a žvýkačky). Převzato z Packaged Facts: https://www.packagedfacts.com/Content/Blog/2017/09/05/Something-to-Chew-On-aka-Why-Pet-Owners-Love-Treats-and-Chews

Johnson, KA, Lee, AH & Swanson, KS (2020) Výživa a neutraceutika v měnící se léčbě osteoartrózy u psů a koček. J Am Vet Med Assoc, 256: 1335-1341.

Logas, D. & Kunkle, GA (1994) Dvojitě zaslepená zkřížená studie se suplementací mořského oleje obsahující vysokou dávku kyseliny eikosapentaenové pro léčbu svědivého kožního onemocnění psů. Vet Dermatol, 5:99-104

Průmysl krmiv pro domácí mazlíčky (2016, 9. března). 95 % tvrdí, že domácí mazlíčci jsou součástí rodiny. Převzato z Pet Food Industry: https://www.petfoodindustry.com/articles/5695-report—say-pets-are-part-of-the-family

Pacelli, A. (2022, 17. března). Majitelé zvířat utrácejí za své mazlíčky více peněz než za sebe, tvrdí výzkum. Převzato z DogsTodayMagazine:
https://dogstodaymagazine.co.uk/2022/03/17/pet-owners-spend-more-money-on-their-pets-than-themselves-research-suggests

Rees, CA, Bauer, JE, Burkholder, WJ, Kennis, RA, Dunbar, BL & Bigley, KE (2001) Účinky doplnění dietních lněných a slunečnicových semen na normální polynenasycené mastné kyseliny v psím séru a skóre stavu kůže a srsti. Vet Dermatol, 12:111-117

Romano, V., Martinez-Puig, D., Torre, C., Iraculis, N., Vilaseca, LI & Chetrit C. (2007) Dietní nukleotidy zlepšují imunitní stav štěňat při odstavu. J Anim Physiol Anim Nutr, 91:158-162

Rutherfurd-Markwick KJ, Hendriks WH, Morel PCH & Thomas DJ (2015) Potenciál pro posílení imunity u koček pomocí doplňků stravy. Vet Immun Immunopath, 152 (3-4):333-40

Zpět do znalostního centra

Dr. Adrian Hewson-Hughes

Poradce pro výživu, bezpečnost potravin a inovace

Adrian vystudoval University of Sunderland s BSc (Hons) ve farmakologii a pokračoval v práci v laboratoři roztroušené sklerózy na Neurologickém institutu v Londýně, kde získal titul PhD. Po několika dalších letech jako postdoktorand na akademické půdě na univerzitách v Cambridgi a Nottinghamu nastoupil do společnosti Mars Petcare a strávil 14 let prací ve výzkumu a vývoji ve Waltham Center for Pet Nutrition. Adrian vedl různé výzkumné projekty týkající se chutnosti, stravovacího chování, výživy a metabolismu u koček i psů, jejichž výsledkem byly vědecké publikace, prezentace a inovace produktů. V říjnu 2018 se Adrian připojil ke společnosti GA, nadšený z příležitosti podpořit pokračující inovace a investice, ke kterým se společnost GA zavazuje, a přinášet našim partnerům a našim mazlíčkům produkty nejvyšší kvality.

Matthew Aiken

Expert na marketingovou komunikaci

Matt absolvoval v roce 2017 bakalářský titul v oboru Obchod a management. Zde zjistil, že má vášeň a zájem o marketing. Ve svém volném čase si užívá všeho, co souvisí s kondicí, a pobytu venku. Má také francouzského buldoka jménem Harley a perskou kočku Bonnie Blue.

Mohlo by se vám také líbit...

Článek napsal Matthew Aiken a Dr. Adrian Hewson-Hughes