Budování značky krmiva pro domácí mazlíčky pomocí sociálních sítí – GA Pet Food Partners

Sociální média jsou jednou z nejčastěji používaných frází moderní doby. Tyto platformy se staly součástí každodenního života s ohromujícími 4.48 miliardami uživatelů sociálních médií po celém světě v červenci 2021, což odpovídá 57 % celosvětové populace. To ukazuje, že sociální média nyní ovlivňují všechny aspekty života, jak osobního, tak profesního. Ale jak si můžete vybudovat značku krmiva pro domácí mazlíčky pomocí sociálních sítí? Tento článek se zaměří na to, jak mohou sociální média zvýšit návštěvnost online obchodů s krmivy pro domácí zvířata a obchodů se zvířaty v obchodech. Kromě toho kroky, které lze provést, aby značka krmiva pro domácí zvířata měla úspěšnou platformu sociálních médií.

Co jsou to sociální média?

Sociální média jsou definována jako webové komunikační platformy, které umožňují lidem komunikovat sdílením a konzumací informací. „Sociální“ část se týká interakce s ostatními lidmi sdílením informací s nimi. Naproti tomu „média“ se týkají způsobu komunikace, například prostřednictvím internetu nebo aplikace.

Za posledních 20 let zaznamenala sociální média neuvěřitelný vývoj, který umožňuje lidem a značkám spojit se s ostatními na celém světě. Níže jsou uvedeny některé klíčové ukazatele toho, jak sociální média v průběhu času postupovala.

Různé typy platforem sociálních médií, které je třeba vzít v úvahu při plánování marketingové kampaně

Sociální média začala na platformě s názvem Six Degrees. Six Degrees byla první webová stránka, která uživatelům umožňovala vytvářet si vlastní profily a spojit se s kýmkoli po celém světě. Nicméně v roce 2004 vytvořil Mark Zuckerberg facebook a stala se celosvětově největší platformou sociálních médií a jedním z nejsledovanějších webů na světě. Zahájení Youtube byl rozhodujícím momentem, protože to byla jedna z prvních platforem hostování videa, kde uživatelé mohli nahrávat svá videa a vkládat je na webové stránky.

Dalším důležitým krokem ve vývoji sociálních médií bylo spuštění instagram v roce 2010 a tato platforma umožňuje uživatelům sdílet své fotografie a videa. Vpřed, pět let do roku 2016 viděl zrod Tik tak, což je virální platforma sociálních médií. Hlavním cílem této platformy je nahrávání a sdílení videí, jako je nahrávání krátkých tanců, synchronizace rtů a komedie (Samur, 2018).

V dnešní době existuje mnoho platforem sociálních médií, které mohou uživatelé používat. Každý z těchto kanálů má svou vlastní jedinečnou uživatelskou zkušenost. Tyto platformy neustále rostou a ovlivňují životy všech, ať už přímo, nebo nepřímo. Facebook je i nadále nejpopulárnější platformou s ohromujícím překvapením 2.89 miliardy aktivních uživatelů; YouTube s 2.29 miliardami aktivních uživatelů to pozorně sleduje.

Jak sociální média zvyšují provoz online podniků s krmivy pro domácí zvířata?

Sociální média jsou převládající součástí každodenního života majitelů domácích zvířat, přičemž velký počet majitelů zkoumá produkty, než se rozhodnou pro své mazlíčky pořídit. S ohledem na to se sociální média stávají důležitým nástrojem pro online podniky s krmivy pro domácí zvířata z mnoha důvodů, jako je snadná komunikace se svými zákazníky o nejnovějších informacích z jejich podnikání. Pandemie Covid-19 způsobila, že webové stránky elektronického obchodování získaly podíl na trhu v odvětví krmiv pro domácí zvířata v důsledku omezování času mimo domov. Internetový prodej krmiv pro domácí zvířata v posledních letech neustále rostl, ale pandemie tento trend výrazně urychlila. Sociální média rozhodně přispěla k nárůstu prodeje krmiv pro domácí zvířata online z různých důvodů, jako je reklama na nejnovější propagační akce, které může podnik nabídnout.

Důležitost odkazu na sociální média a webové stránky

Zajištění toho, aby váš online obchod s krmivy pro domácí mazlíčky poskytoval na vaší stránce sociálních médií odkazy na váš web, je skvělý způsob, jak přilákat zákazníky do vašeho podniku a vybudovat značku krmiva pro domácí zvířata pomocí sociálních médií; to je také označováno jako marketing na sociálních sítích. Kanály a webové stránky sociálních médií by měly spolupracovat na propagaci vašeho online obchodu s domácími mazlíčky. Klíčovým způsobem online obchodu s krmivy pro domácí mazlíčky je propojení vašich platforem sociálních médií s vašimi webovými stránkami tím, že zveřejníte nejnovější dostupné produkty pro domácí mazlíčky a zahrnete výzvu k akci, aby uživatel klikl a případně provedl nákup. Bez odkazů na stránky na sociálních sítích se cesta zákazníka prodlužuje. Informace o produktu si musí sami vyhledat ručně, což vede k možné frustraci nebo nalezení podobného produktu jinde.

Využití zákaznických recenzí

Majitelé domácích zvířat dělají informovanější rozhodnutí než kdykoli předtím, díky své schopnosti porovnávat, hodnotit a vzdělávat se výrobky pro zvířata v zájmovém chovu nikdy nebylo jednodušší. V moderní době se majitelé silně spoléhají na ústní podněty ostatních online spotřebitelů a co je ještě nápadnější, na uživatele, které neznají. Ohromujících 75% spotřebitelů si pravděpodobně koupí produkt na základě doporučení sociálních médií.

Uživatelem vytvořený obsah

Klíčovou součástí, ve které mohou on-line podniky zabývající se krmivem pro domácí zvířata využívat ke zvýšení návštěvnosti recenze zákazníků na jejich platformách sociálních médií, je obsah vytvářený uživateli. Jedná se o obsah, text, videa, obrázky nebo recenze vytvořené a sdílené zákazníky značek, nikoli samotnou značkou. To je skvělé pro vás jako online obchod s krmivy pro domácí zvířata, protože můžete přimět zákazníky, aby sdíleli obrázky svých mazlíčků s podnikovým krmivem, a to vše zdarma! Potenciál prodeje krmiva pro domácí zvířata se navíc může zvýšit, pokud je příspěvek zákazníka na sociální síti pozitivní ohledně vaší značky.

Síla blogování

Online podnikání s krmivy pro domácí zvířata nemusí mít v moderní době jen webovou stránku. Stále oblíbenějším způsobem, jak zvýšit návštěvnost webových stránek, je vytvoření stránky blogu. Toto je individuální webová stránka na webu, která informuje nebo vzdělává diváky o konkrétním tématu.

Integrace sociálních médií a stránky blogu je zásadní pro zvýšení návštěvnosti a zlepšení celkového zapojení do vašeho online podnikání. Propagací své stránky blogu prostřednictvím sociálních médií budete moci přizpůsobit a rozvíjet kvalitu svého obsahu a zároveň budovat komunitu, která může ovlivnit obsah, který vytvoříte. Ačkoli komentáře na blogu mohou poskytnout vhled do myšlenek vašeho publika na téma, o kterém jste psali, lidé tam budou méně pravděpodobně vyjadřovat svůj názor. Propojení účtu na sociálních sítích s blogem vám umožní nejen sdílet nedávné příspěvky, ale také příležitost promluvit si se svým publikem (Yasyna, 2020).

Jak sociální média zvyšují provoz v obchodech s domácími zvířaty?

Kromě toho, že jsou sociální média přínosem pro online obchody s krmivy pro domácí zvířata, jsou velkým přínosem pro obchody s domácími zvířaty. V loňském roce průměrný člověk strávil přibližně 2.5 hodiny denně na sociálních médiích; to představuje fantastickou příležitost pro obchody s domácími mazlíčky pokusit se upoutat pozornost majitelů domácích zvířat, kteří hledají produkty pro své mazlíčky. S celkovým počtem 3000 obchodů s domácími mazlíčky ve Velké Británii a dalších 60,000 XNUMX v Evropě přispívají obchody s domácími zvířaty velkou částkou k hodnotě globálního trhu s krmivy pro domácí zvířata. S rostoucí přítomností online podniků s krmivy pro zvířata v zájmovém chovu se obchody s domácími zvířaty potřebují odlišit od ostatních a sociální média jsou skvělým způsobem, jak toho dosáhnout.

Propagace nejnovějších nabídek v obchodech

Jako nezávislý obchod s domácími zvířaty můžete svým zákazníkům nabízet propagační akce. Fantastický způsob, jak dostat zprávu o svých nejnovějších nabídkách, je zveřejnit na sociálních médiích. To může vést k tomu, že uživatelé budou sdílet vaše příspěvky a sledovat je, což nakonec vzbudí zájem o váš obchod se zvířaty. Kromě toho je reklama různých typů produktů, které máte uloženy na sociálních médiích, skvělý způsob, jak vyvolat zájem různých cílových skupin.

Nejnovější události

Díky dosahu, který sociální média přinášejí, je to pro vás jako obchod s domácími zvířaty skvělá příležitost informovat zákazníky o všech nadcházejících událostech, které jste ve svém obchodě naplánovali. Je to skvělá metoda, jak rozšířit komunitu stejně smýšlejících majitelů zvířat. Inzerce na akci na sociálních médiích navíc poskytuje majitelům domácích zvířat potenciál sdílet poznatky o místních procházkách pro domácí mazlíčky a řešení zdravotních problémů.

Ukazující odbornost

Zákazníci mohou získat mnoho informací z obchodu s domácími zvířaty, přičemž mnoho majitelů a pracovníků obchodů s domácími zvířaty má velké znalosti o produktech prodávaných v obchodě. To lze replikovat na sociálních médiích zveřejněním podrobných informací o produktech prodávaných v obchodech. To nejen přivede návštěvnost do vašich obchodů s domácími mazlíčky, ale také zajistí, že diváci budou nalákáni, aby si po shlédnutí poskytnutých znalostí přišli do vašeho obchodu koupit konkrétní produkt.

Kombinace sociálních médií a marketingu v obchodě

Když se jako obchod s domácími zvířaty snažíte získat sociální média pro zvýšení návštěvnosti vaší firmy, je důležité zajistit, aby vaše stránka měla podobnou značku jako ta ve vašem obchodě. Bude to nejen vypadat profesionálněji, ale také to pomůže vybudovat povědomí o značce. Zajistit, aby barvy, písma a loga byla na vaší stránce sociálních médií stejná jako v obchodě, bude dlouhou cestou k tomu, aby lidé rozpoznali vaši značku online a ve vašem zverimexu.

Jaké jsou kroky k úspěšné platformě sociálních médií?

Potřeba online a in-store obchodu s krmivy pro domácí zvířata mít přítomnost na sociálních sítích nebyla nikdy větší. Pandemii Covid-19 to ještě umocnilo, protože lidé byli omezeni pohybem, což znamená, že kvůli komunikaci s firmami využívají sociální média.

Jelikož se platformy sociálních médií neustále mění, je důležité vybírat si kanály moudře a přizpůsobit svůj obsah tak, aby vyhovoval (Gallagher-Hughes, 2021). Níže je pět klíčových kroků k vytvoření a udržení úspěšné platformy sociálních médií.

Stanovení cílů a rozvoj strategie.

Mít cíle a cíle toho, čeho chcete na sociálních médiích jako podnikání dosáhnout, je první věc, kterou byste se měli rozhodnout při vytváření úspěšných sociálních médií. Tyto cíle by měly být konkrétní, měřitelné, dosažitelné, relevantní a časově omezené, nazývané také SMART cíle. S jasnými cíli přichází účel obsahu, který zveřejňujete na svých kanálech sociálních médií; vyhnete se tak zasílání irelevantních informací svým sledujícím.

Myslete na své cílové publikum

Myslet na svou cílovou skupinu je jedním z nejdůležitějších kroků k úspěchu s platformami sociálních médií. Znát své publikum a to, co chtějí vidět na sociálních sítích, je zásadní. Identifikací svého publika můžete vytvářet obsah, se kterým budou interagovat prostřednictvím lajků, komentářů a sdílení (Newberry, 2020). To je zásadní pro přeměnu sledujících na sociálních sítích na zákazníky online a prodejen krmiv pro domácí mazlíčky. Faktory, které byste měli vědět o svých cílových zákaznících, jsou jejich zájmy, věk, umístění a průměrný příjem.

Být přítomen

Neaktivní kanály sociálních médií jsou pro podniky špatné, proto je nezbytné, abyste na svých kanálech udržovali aktuální obsah. Studie navíc ukázaly, že 75 % zákazníků využívá sociální média k ovlivnění svých nákupních rozhodnutí (Gazdik, 2017).

To je důvod, proč je klíčové zajistit, aby vaše firma udělala na sociálních sítích skvělý dojem. Zákazník s větší pravděpodobností nakupuje v organizaci s aktivními platformami sociálních médií než v organizaci, která dlouho nic nepřidávala. Mnoho uživatelů sociálních sítí považuje aktivní stránky za důvěryhodnější než neaktivní.

Buďte pravý

Ujistěte se, že cílíte na zákazníky, kteří odpovídají vašemu přesvědčení a značce. To znamená být vždy pravdivý a nikdy neklamat se svým publikem, což může pomoci vybudovat vztah se zákazníkem a loajalitu. Nedávné studie ukázaly, že 86% spotřebitelů tvrdí, že autentičnost je důležitá při rozhodování o tom, jaké podniky mají rádi a podporují (Scott, 2020).

Analyzujte metriky

Zajištění sledování výkonu vašich sociálních médií je zásadní. Sledování zapojení zákazníků, zobrazení stránek, komentářů k příspěvkům a dalších metrik příspěvků je skvělý způsob, jak zjistit, který typ obsahu funguje dobře nebo ne. To vám pak pomůže vybrat, jaký obsah budete v budoucnu zveřejňovat na svých kanálech sociálních médií. Metriky svých příspěvků můžete sledovat pomocí analytických nástrojů, jako je např Google Analytics nebo pomocí vestavěných analytických nástrojů na nejpopulárnějších platformách sociálních médií.

Shrnutí

Abych to shrnul, budování značky krmiva pro domácí zvířata pomocí sociálních médií nikdy nebylo důležitější. S více než 4.48 miliardami uživatelů na celém světě hrají sociální média hlavní roli v moderním životě a při rozhodování o nákupu. Pokud jste tedy online nebo kamenní nebo obojí - musíte zajistit, abyste toho mohli využít ve svůj prospěch, a zajistili tak, že vaši zákazníci budou informováni o nejnovějších informacích o vaší firmě, například o nových dostupných nabídkách. , nový blogový příspěvek, který byl nahrán na váš web, nebo nejnovější události, které se konají, spojené s vaší firmou.

Vzhledem k tomu, že sociální média se neustále mění, musí podniky zvážit, které kanály je nejvýhodnější použít při budování značky krmiva pro domácí mazlíčky pomocí sociálních médií. Na to je třeba navázat jasnou strategií, jak a jaký obsah bude na sociálních sítích zveřejňován. Zároveň mějte také definované cílové publikum, se kterým se budete chtít zapojit.

Bibliografie

Gallagher-Hughes, A. (2021). Jste společenský motýl? In Marketing produktů pro domácí zvířata - září 2021 (str. 25).

Gazdik, T. (2017, 22. října). Amazon, PayPal, Burtovy včely na prvním místě v autenticitě. Získáno z Marketing Daily: https://www.mediapost.com/publications/article/309112/amazon-paypal-burts-bees-top-in-authenticity.html

Newberry, C. (2020, 15. července). Jak vytvořit osobu kupujícího. Získáno z Hootsuite: https://blog.hootsuite.com/buyer-persona/

Samur, A. (2018, 22. listopadu). Historie sociálních médií: 29+ klíčových okamžiků. Získáno z Hootsuite: https://blog.hootsuite.com/history-social-media/

Yasyna, I. (2020, 28. února). Jak zajistit, aby váš blog a účty sociálních médií spolupracovaly. Získáno ze Smart insights: https://www.smartinsights.com/social-media-marketing/how-to-make-your-blog-and-social-media-accounts-work-together/

Zpět do Centra znalostí
Matthew Aiken, jednatel marketingu

Matthew Aiken

Expert na marketingovou komunikaci

Matt absolvoval v roce 2017 bakalářský titul v oboru Obchod a management. Zde zjistil, že má vášeň a zájem o marketing. Ve svém volném čase si užívá všeho, co souvisí s kondicí, a pobytu venku. Má také francouzského buldoka jménem Harley a perskou kočku Bonnie Blue.

Mohlo by se vám také líbit...

Článek napsal Matthew Aiken