Proč krmivo pro mého psa potřebuje vlákninu? - GA Pet Food Partners

Všichni dobří majitelé domácích mazlíčků chtějí zajistit, aby jejich psi byli zdraví zevnitř i zvenčí. Přispívajícím faktorem, který pomáhá psovi dosáhnout tohoto cíle, je zajistit, aby ve své stravě získaly dostatek vlákniny.

Tento článek prozkoumá, co je vláknina a její role v krmivu pro psy - zkoumá různé druhy vlákniny, které pes vyžaduje, a výhody této fantastické přísady pro zdraví a pohodu psa.

Co je vlákno?

Vláknina je jedním ze tří druhů sacharidů (další dva jsou cukry a škroby). Tato základní složka pomáhá psovi vstřebávat další živiny a udržuje je po delší dobu plné. Pomáhá také psovi vytvářet zdravé výkaly.

Role vlákniny ve stravě psa je zásadní a zásadní pro péči o celkové zdraví trávicího systému; je však často přehlížena. Vlákno pochází primárně z buněčných stěn rostlin, z ovoce a zeleniny. Mezi běžné zdroje krmiva pro psy patří řepná řízka, čekanka a luštěniny.

Druhy vláken

Existují dva druhy vlákniny, rozpustné a nerozpustné, které jsou prospěšné pro udržení zdraví psa.

Nerozpustná vláknina

Tento typ vlákna není tráven a prochází střevem beze změny. Několik příkladů nerozpustných vláken je celulóza, hemicelulózy a ligniny. Nerozpustná vlákna stimulují pohyb v tlustém střevě, napomáhají tvorbě a vylučování výkalů - předcházejí zácpě. Trávicí systém psa obvykle toleruje vysokou hladinu nerozpustných vláken. Pokud je však ve stravě přítomno příliš mnoho nerozpustných vláken, může to mít za následek zácpu nebo projímavý účinek.

Rozpustné vlákno

Rozpustná vlákna se rozpouštějí ve vodě, vytvářejí gelovitou látku a působí jako zdroj potravy pro střevní bakterie, které napomáhají trávení. Mezi příklady rozpustné vlákniny patří inulin, fruktooligosacharidy, a pektiny. Rozpustná vláknina byla také spojena s kontrolou glykémie.

Výhody vlákniny v krmivu pro psy

Zahrnutí vlákniny do krmiva pro psy je skvělý způsob, jak zlepšit metabolismus a podpořit pohyb stolice trávicí soustavou.

Pomoc při trávení

Vláknina je fantastickým zdrojem pro trávicí trakt psa. Obvykle je fermentován na mastnou kyselinu bakteriemi, které se přirozeně nacházejí ve střevě psa. Tyto mastné kyseliny lze poté použít k výrobě energie.

Udržování zdravé váhy

Vláknina je skvělá živina, která pomáhá udržovat váhu psa. Obezita je stále větší obavou mezi veterináři a odborníky na domácí zvířata. Nedávný průzkum organizace PDSA odhalilo, že 52% veterinárních odborníků identifikuje obezitu jako jeden z prvních pěti problémů dobrých životních podmínek zvířat, které je třeba řešit v britské populaci psů.

Zahrnutí vlákniny do stravy psa je skvělý způsob, jak umožnit psům cítit se plné a zároveň konzumovat méně kalorií, a často vyšší úrovně lze nalézt v „lehké“ stravě.

Zdraví psi by měli jíst vysoce kvalitní potraviny obsahující nerozpustná i rozpustná vlákna, aby zajistili, že dostanou všechny správné nutriční výhody. Chcete -li zjistit informace o tom, jakým jídlem byste měli svého psa krmit, klikněte zde.

Zpět do znalostního centra

Emma Huntová

GA Pet Food Partners Odborník na výživu zvířat

Emma má vysokoškolské vzdělání v oboru Chování a welfare zvířat a následně dokončila magisterský titul v oboru Veterinární veřejné zdraví na Univerzita Glasgow. Poté několik let pracovala v zemědělsko-potravinářském průmyslu a před nástupem do GA v roce 2021 chovala vlastní stádo ovcí. Emma ráda trénuje a soutěží v silné ženě nebo tráví čas se svou velmi milovanou kolií Lincoln.

Mohlo by se vám také líbit...

Článek napsal Emma Hunt