Co je krmivo pro domácí mazlíčky bez obilnin? - GA Pet Food Partners

Co je to krmivo bez obilovin?

Společným problémem pro majitele psů je, zda by měli krmit svého mazlíčka zrní krmivo pro domácí zvířata nebo bez zrna jídlo pro mazlíčky. Se širokou škálou krmiv pro domácí mazlíčky dostupných na trhu to může být docela těžké rozhodnutí. Tento článek se zaměří na to, co je to bezobilné krmivo pro domácí mazlíčky a na výhody krmení psa touto dietou. Co je ale krmivo pro domácí mazlíčky Grain Free?

Co jsou to zrna?

Zrna jsou skupina složek, které obsahují sacharidy a často se používají v krmivech pro psy. Typickými přísadami obsaženými v krmivech pro domácí mazlíčky jsou oves, pšenice, ječmen, kukuřice a rýže.

Pro majitele psů je důležité si uvědomit, že zrna nejsou pro psy špatná. Pokud jsou krmena správným množstvím, mohou být dobrým zdrojem sacharidů, které psům dodávají energii a vlákninu, které pomáhají podporovat dobré trávení. Zrna také zahrnují základní živiny, jako je kyselina linolová, která je pro psy nezbytnou mastnou kyselinou.

Typickými složkami, které se vyskytují v obilných krmivech pro domácí zvířata, jsou oves, pšenice, ječmen, kukuřice a rýže.

Je definováno krmivo pro zvířata bez obilovin

V poslední době je krmivo bez obilovin stále oblíbenější, ale proč? Bezobilová strava se skládá z receptů, které neobsahují obiloviny. Tyto recepty často obsahují přísady, jako jsou bílé brambory, sladké brambory, luštěniny, čočka a hrášek.

Někteří psi se snaží dostatečně trávit zrna a vedou k vedlejším účinkům. Běžným důvodem, proč majitelé domácích mazlíčků krmí své psy stravou bez obilovin, je to, že je ideální pro psy s citlivostí nebo nesnášenlivostí obilovin.

Je krmivo pro domácí mazlíčky bez obilí také bezlepkové?

Známá mylná představa majitelů domácích zvířat je:jsou krmivo pro psy bez obilí a bez lepku stejné?„Odpověď na tuto otázku je ne. Bezlepková strava neobsahuje přísady, které obsahují zrna obsahující lepek, jako je pšenice a ječmen, ale mohou obsahovat i jiná zrna. Krmivo pro domácí mazlíčky bez obilovin může být také bez lepku, ale může také obsahovat skryté zdroje lepku. Doporučuje se pečlivě si přečíst štítek na obalu nebo se poradit s veterinářem.

Je krmivo pro domácí mazlíčky bez obilí také bezlepkové?

Jaké jsou výhody Grain-Free?

Citlivost a nesnášenlivost

Pokud pes trpí citlivostí nebo nesnášenlivostí, může to pro něj být frustrující a může být nesmírně prospěšné dát mu dietu bez zrna. Klíčovým důvodem je to, že někteří psi trpí citlivostí na zrna, která může způsobit příznaky, jako je podráždění kůže nebo vyrážky, zvracení a vypadávání kůže.

Pokud pes trpí přecitlivělostí nebo nesnášenlivostí, může být velmi prospěšné nasadit mu bezobilnou dietu.

Vylepšený stav pokožky a srsti

Strava bez zrna může být užitečná pro stav psí kůže a srsti. Jelikož vysoce kvalitní potraviny bez obilí mají obvykle vyšší obsah živočišných složek, jako je čerstvě připravené maso, znamená to, že často dochází ke zvýšené úrovni přirozeně se vyskytujících omega-3 mastných kyselin, zejména v potravinách, které obsahují ryby. Omega-3 mastné kyseliny jsou velmi důležité tuky, které musí savci ze své stravy přijímat. Přispívají ke zdraví a pohodě a podporují zdravou pokožku a srst nejen psů, ale i lidí.

Snižuje vítr

Plyn u psů může být známkou problému s trávením. Zrna, jako je pšenice a kukuřice, mohou někdy způsobit, že psi produkují časté množství plynu, což může vést k pocitu nepohodlí v žaludku. Krmivo pro zvířata bez obilovin může pomoci produkovat méně plynu, protože obsahuje prebiotika, jako je MOS, FOS a vláknina, které pomáhají produkovat dobré bakterie ve střevech psa

Zdravý trávicí systém

Vracíme se k předkům psa, vlkům. Lovili své jídlo ve volné přírodě a živili se jídly bohatými na bílkoviny. Vzhledem k tomu, že se psi vyvinuli z masožravců, jejich trávicí systém může mít potíže s trávením potravy s obilím a snáze s méně sacharidy. Krmivo pro domácí mazlíčky bez obilovin má obecně vyšší obsah masa a bílkovin než strava s obsahem obilí, což jim umožňuje lépe strávit potravu, zejména stravy obsahující čerstvě připravené zdroje bílkovin, které mají vysokou stravitelnost.

Jak vybrat správné krmivo pro psy?

Pro majitele domácích zvířat může být problematické vědět, jakou potravou by měli svého psa krmit. Důležitým faktorem při rozhodování je zjistit, zda je jídlo kompletní a vyvážené. To znamená, že existuje správná rovnováha základních živin pro uspokojení potřeb psa. Je také důležité, aby majitelé domácích mazlíčků zvážili kvalitu přísad používaných v potravinách. Například hledat čerstvě připravené zdroje bílkovin mohou pomoci zajistit výběr vysoce výživného a stravitelného krmiva. Majitelé domácích mazlíčků by také měli zvážit správnou výživu při výběru krmiva pro svého mazlíčka.

Jakmile jsou všechny tyto faktory zváženy, rozhodnutí přijde na rozhodnutí majitele psa, zda si přeje krmit svého mazlíčka krmivem s obilím nebo bez obilovin.

  • Zdravotní stav

  • věk

  • Alergie a nesnášenlivost

  • Problémy s trávením

  • Úrovně aktivity

Zpět do znalostního centra

Emma Huntová

GA Pet Food Partners Odborník na výživu zvířat

Emma má vysokoškolské vzdělání v oboru Chování a welfare zvířat a následně dokončila magisterský titul v oboru Veterinární veřejné zdraví na Univerzita Glasgow. Poté několik let pracovala v zemědělsko-potravinářském průmyslu a před nástupem do GA v roce 2021 chovala vlastní stádo ovcí. Emma ráda trénuje a soutěží v silné ženě nebo tráví čas se svou velmi milovanou kolií Lincoln.

Mohlo by se vám také líbit...

Článek napsal Emma Hunt