Jaké krmivo pro psa mám krmit? - GA Pet Food Partners

Častým dotazem majitelů domácích zvířat je „jakou stravou bych měl krmit svého psa?“. S tolika značkami značek krmiv pro psy, z nichž si můžete vybrat, může být těžké učinit rozhodnutí. Je důležité vědět o přísadách požadovaných v krmivu pro optimální zdraví a pohodu. To má dopad nejen na jejich trávicí systém, ale také na to, jak jsou jejich pláště lesklé, a také na jejich energetické hladiny.

Je důležité si uvědomit, že strava psa se bude u jednotlivých lidí lišit. Psi jsou převážně masožravci, kteří také jedí všežravé pokrmy. Krmivo pro psy by však mělo být kompletní a vyvážené, aby bylo zajištěno, že splňuje jeho každodenní výživové požadavky.

Suché krmivo pro psy

Nedávný výzkum naznačuje, že se jedná o nejběžnější stravu krmenou psy jejich majiteli. Suché krmivo pro psy tvoří 71% trhu. Sušená strava má nízký obsah vlhkosti kolem 8%. Potraviny se vytlačují na pelety, sušenky nebo granule a často se balí do pytlů nebo krabic. Maso se obvykle přidává v čerstvém nebo sušeném formátu. Hlavní výhodou suchého jídla je, že ho lze uchovávat výrazně déle než mokré jídlo, které často rychlejší.

Mokré krmivo pro psy

To odpovídá zhruba 33% trhu. Tento typ jídla obsahuje vysoký obsah vlhkosti, obvykle se vaří při vysokých teplotách, aby se jídlo sterilizovalo. Poté se pod tlakem uzavře a zabalí do plechovek, fóliových zásobníků nebo sáčků. Výhodou mokrého krmiva pro psy je to, že může psovi poskytnout požadavky na tekutinu.

Surová strava

Komerčně připravená strava ze syrového masa tvoří 5% trhu. Tento formát jídla je svalové maso, které je často stále na kostech a skladováno zmrazené. Mnoho majitelů také používá tuto metodu k vytváření vlastních domácích diet. Tato dieta může vést k tomu, že pes bude pít méně, protože se mu bude podávat vlhké jídlo.

Kolik jídla pes potřebuje?

Množství jídla ve stravě psa závisí především na jeho velikosti, plemeni a věku. Zásadním faktorem ve stravě psa je zajistit, aby byl krmen správným množstvím potravy. Pokud má pes podváhu nebo nadváhu, může to vést ke zdravotním problémům po celý život.

Při určování velikosti a hmotnosti psa je důležité dívat se na jeho tvar těla více než na váhu. Měli byste být schopni cítit žebra psa, když přejdete prsty po jeho boku a uvidíte definovaný pas.

štěňata

Výživa, kterou štěně přijímá, je stavební kameny pro dobré zdraví po celý život. Štěňata potřebují pro svůj rozvoj více kalorií a vyšší hladinu vitamínů, minerálů, tuků a bílkovin. Obecně jsou štěňata vhodná pro 4 týdny až 12 měsíce, i když to není u každého psa stejné.

Křehká rovnováha vápníku a fosforu je zásadní pro podporu vývoje kostry. A zároveň mít stravu bohatou na živiny, která by splňovala jejich růstové požadavky a dodávala jim energii až do dalšího jídla. Menší plemena potřebují koncentrovanější úrovně živin, zatímco štěňata větších plemen vyžadují méně. Důvodem je to, že různě velká plemena dosahují dospělosti různými rychlostmi.

Dospělí psi

Obvykle pes dosáhne dospělosti ve věku mezi 12-18 měsíců. Psi malých a středních plemen potřebují krmivo pro domácí zvířata s vyšším energetickým obsahem, protože mají rychlejší metabolismus. Krmiva s vysokým obsahem bílkovin, vitamínů a minerálů jsou skvělá pro psy menších a středních plemen, která pomáhají při vývoji.

Větší psi dosáhnou dospělosti o něco později, přibližně ve věku dvou let, a aby zajistili, že nebudou mít příliš velkou váhu, potřebují jídlo s méně koncentrovanými tuky. Jejich strava potřebuje více kontrolovaných hladin bílkovin, energie, vápníku a fosforu, aby zajistila stálý růst. Živiny, jako je glukosamin, jsou také nezbytné pro podporu jejich kloubů.

Starší psi

Jak pes začne stárnout, stanou se méně aktivními. Je zapotřebí více odpočinku a zotavení z cvičení trvá déle, zatímco nemoci a stavy jsou stále častější. Pes starší 7 let je klasifikován jako senior. To znamená, že jejich strava se musí změnit, aby zahrnovala vyšší hladinu vlákniny a snížený obsah tuků a tuků. Snižuje se také hladina tuků, přičemž ochrana kloubů pomocí vitamínů a minerálů, jako jsou Omega 3, Glukosamin, MSM a Chondroitin, má vyšší prioritu.

Potravinové intolerance a alergie

Majitelé domácích mazlíčků často nepochopí potravinovou intoleranci jako alergii a interpretují střevní potíže jako alergii. Předpokládá se, že méně než 10% všech alergických reakcí je důsledkem potravinové alergie. Skutečnou alergií je imunologická reakce na proteinový alergen, která obvykle vede ke svědění kůže, infekcím a dokonce k vypadávání vlasů. Většina alergií pozorovaných u domácích zvířat je způsobena blechami, roztoči a ekologickými problémy.

Veterinární praktiky budou schopny nabídnout testování na alergie, aby se pokusily zjistit možné příčiny alergií.

Jaké potraviny by neměly být v psím jídle?

Pokud jde o stravu psa, ne všechno je pro něj bezpečné. Níže je uveden seznam běžných potravin pro domácnost, které mohou psům způsobovat problémy.

Čokolády

To je nyní všeobecně uznáváno jako nebezpečný postup. Všechny druhy čokolády jsou pro psy toxické. Pokud je spotřebováno malé množství, může to vést k zvracení nebo průjmu. Větší množství však může vést k záchvatům nebo potenciálně smrtelným.

Cibule

Pravidelná konzumace cibule může vést ke změně červených krvinek, což může vést k chronické letargii, bledším dásním, oslabeným končetinám a závodnímu srdci.

Sůl

Psi ve své stravě vyžadují určité množství soli. Dieta s vysokým obsahem solí však může vést ke zvýšení krevního tlaku, což může mít za následek srdeční choroby, infarkty nebo mozkové mrtvice. To také zvyšuje tlak na ledviny.

Rozinky a hrozny

Obě tyto potraviny jsou pro psy jedovaté a mohou způsobit příznaky jako zvracení, průjem, nedostatek močení a v extrémních případech selhání ledvin.

Krmivo zdarma

Bez obilovin je nadále hlavním trendem v průmyslu krmiv pro domácí zvířata. Tato forma krmiva pro psy se vyrábí bez jakýchkoli zrn a je obzvláště oblíbená u psů se specifickými potravinovými alergiemi.

Mezi výhody krmiva pro psy bez obilovin patří:

  • Stále menší stolice
  • Snížení vylučování
  • Vylepšený stav pokožky a srsti
  • Méně zažívacích potíží
  • Snížené svědění a poškrábání

Chcete-li zjistit, jak se vyrábí naše suché krmivo pro psy, najdete zde na GA Pet Food Partners, jednoduše klikněte zde navštívit naši produkční stránku.

Jak se vyrábí naše suché krmivo pro domácí mazlíčky?
Zpět do znalostního centra

Emma Huntová

GA Pet Food Partners Odborník na výživu zvířat

Emma má vysokoškolské vzdělání v oboru Chování a welfare zvířat a následně dokončila magisterský titul v oboru Veterinární veřejné zdraví na Univerzita Glasgow. Poté několik let pracovala v zemědělsko-potravinářském průmyslu a před nástupem do GA v roce 2021 chovala vlastní stádo ovcí. Emma ráda trénuje a soutěží v silné ženě nebo tráví čas se svou velmi milovanou kolií Lincoln.

Mohlo by se vám také líbit...

Článek napsala Kate Steele