Vliv COVID-19 na krmivo pro domácí zvířata - GA Pet Food Partners

Pandemie COVID-19 je v současné době celosvětovým tématem číslo jedna a rozhodně má obrovský dopad na každého globálně. Jaký byl ale dopad COVID-19 na krmivo pro domácí mazlíčky? Tento článek poskytuje pohled na to, co pandemie znamenala pro průmysl. Podíváme se na nákup domácích mazlíčků a na to, jak COVID-19 přinesl zaměření na zdraví lidí i domácích mazlíčků. Kromě toho se podíváme na to, jak COVID-19 ovlivnil nákupní vzorce majitelů domácích mazlíčků.

Lidé si kvůli pandemii kupují více domácích mazlíčků

Když se COVID-19 poprvé objevil v březnu 2020, mnoho zemí se rozhodlo omezit pohyb lidí. V důsledku toho byla většina veřejnosti požádána, aby zůstala doma a pracovala z domova. To způsobilo nárůst vlastnictví domácích mazlíčků z několika důvodů. Za prvé, mnoho lidí se ocitlo v izolaci a hledalo společníka, protože byli osamělí. Za druhé, překážky vlastnictví domácího mazlíčka pro lidi, kteří obvykle pracují na externím pracovišti, jsou výrazně sníženy, protože lidé mohou trávit více času doma, aby se o ně starali.

Některé nedávné statistiky poskytnuté Asociací výrobců krmiv pro domácí mazlíčky zjistily, že od začátku pandemie si pořídilo domácího mazlíčka 3.2 milionu domácností ve Spojeném království (Paley, 2021). Celkem má země nyní 17 milionů domácností vlastnících domácí mazlíčky. Díky tomu se dříve stagnující úrovně vlastnictví domácích mazlíčků za posledních pět let zvýšily na 57 % v květnu 2021 (Mintel, 2021). Vzestup majitelů domácích mazlíčků pochází z velké části od mladých lidí. Více než polovina nových pandemických rodičů domácích mazlíčků byla ve věku 16 až 34 let. Dalším klíčovým faktorem akvizice domácích mazlíčků jsou současní majitelé, přičemž 42 % z nich si od uzamčení pořídilo jiného domácího mazlíčka. Zajímavé je, že 74 % majitelů domácích mazlíčků odhalilo, že jejich mazlíček pomohl s jejich duševním zdravím během COVID-19.

Když se některé části světa začaly odemykat omezením, charitativní organizace pro domácí mazlíčky varovaly před majiteli, kteří se chtějí se svými mazlíčky rozloučit kvůli změnám v jejich podmínkách, jako je návrat k práci externě. Odborníci z oboru domácích zvířat se však domnívají, že posun směrem k flexibilnějším pracovním modelům se zakoření a lidé se budou nadále starat o svá pandemická „kožešinová miminka“.

Jaký to mělo dopad?

Více lidí nakupujících domácí mazlíčky než kdy jindy nevyhnutelně zvýšilo nákup krmiva pro domácí mazlíčky. Zejména během prvního blokování došlo k obrovským nárůstům prodejů, protože lidé si dělali zásoby potravin pro případ budoucího nedostatku. Jak pandemie postupovala, mnozí lidé byli opatrní při každodenních výdajích, i když to neovlivnilo, kolik utrácejí za své domácí mazlíčky. 37 % majitelů říká, že přesměrovali ušetřené peníze na své mazlíčky (Mintel, 2021). Zejména pamlsky pro domácí mazlíčky zaznamenaly nárůst tržeb o 9 % a totéž se očekává pro rok 2021. Britský průmysl krmiv pro domácí mazlíčky je oceněn na 3.2 miliardy GBP a celosvětově se odhaduje na 75.29 miliardy USD (společnost, 2021).

Jak Covid přinesl zaměření na zdraví domácích mazlíčků

Více času doma pro lidi znamená silné zaměření na zdraví lidí. Zlepšování fyzické kondice, druh potravin, které konzumují, a celkový celkový zdravotní stav se staly součástí diskusí. To se proměnilo v to, jak lidé pohlížejí na zdraví svého mazlíčka. Problémy, jako je kůže a srst, zdraví střev a trávení, jsou prioritou toho, co majitelé kupují pro své mazlíčky.

Zpráva společnosti Mintel na téma „Interest in Pet Food Concepts, 2021“ zjistila, že 66 % majitelů domácích mazlíčků by chtělo krmivo pro domácí mazlíčky s přísadami prospěšnými pro střeva, jako jsou prebiotika a probiotika. Navíc 64 % majitelů souhlasí s tím, že to, co krmíte svého mazlíčka, přímo ovlivňuje jeho emocionální pohodu. Zatímco výzkum Packaged Facts zjistil, že 43 % majitelů domácích mazlíčků silně souhlasí s tím, že se jim líbí myšlenka zdravějšího jídla pro jejich mazlíčky.

Majitelé se více zaměřují na zdraví svých mazlíčků

Jak to ovlivnilo krmivo pro domácí mazlíčky?

Zaměření lidí na zdraví jejich mazlíčků hraje klíčovou roli při ovlivňování krmiva pro domácí mazlíčky. Více než kdy jindy hledají rodiče domácích mazlíčků způsoby, jak zajistit dlouhověkost zdraví svého mazlíčka. V důsledku toho nyní značky krmiv pro domácí mazlíčky hledají nové trendy v oblasti zdraví a výživy, aby se zaměřovaly na majitele domácích mazlíčků. Zejména se používají receptury s funkčními přísadami, které podporují celkové zdraví a pohodu zvířat.

Změny ve vzorcích nákupu

Významný dopad, který má COVID-19 na sektor domácích zvířat, je způsob, jakým spotřebitelé nakupují krmivo pro domácí mazlíčky. Jak již bylo zmíněno dříve, s uzamčením přišla omezení pro lidi a zboží po celém světě. Výsledkem je, že lidé hledají nové způsoby, jak nakupovat pro své mazlíčky, přičemž někteří chtějí podpořit své místní obchody se zvířaty a jiní se přesouvají k nákupu online.

Vzestup elektronického obchodu

Před COVID-19 byly platformy elektronického obchodu stále populárnější; více zákazníků než kdy jindy zkoumá potenciální značky krmiva pro domácí mazlíčky. COVID-19 však zaznamenal zrychlení nákupů majitelů domácích mazlíčků online.

Podle nedávného průzkumu Pet Food Industry uvedlo 63 % respondentů, že jejich zvýšení prodeje pochází z online maloobchodních kanálů. Dalších 51 % vysvětlilo, že jejich obchod s krmivy pro domácí mazlíčky se nyní podrobně dívá na digitální investice s prodejem elektronického obchodu, přímým online prodejem spotřebitelům nebo předplatným a službami doručování domů (Beaton, 2020).

Nakupování v místních obchodech se zvířaty

Mnoho maloobchodních společností muselo kvůli COVID-19 zavřít své brány v jiných odvětvích. Naštěstí pro nezávislé obchody se zvířaty zůstaly otevřené po celou dobu COVID. Menší pohyb mezi majiteli zvířat znamená, že lidé vyhledávali místní obchody se zvířaty, aby jim poskytli krmivo pro domácí mazlíčky. Během raných fází pandemie znamenal panický nákup příliv prodejů do obchodů se zvířaty. Mnoho rodičů domácích zvířat nechtělo za nákupy cestovat daleko, ale chtěli podpořit své místní obchody.

S tímto nárůstem tržeb přišli noví zákazníci, kteří poskytli obchodům se zvířaty fantastickou příležitost zacílit. Nedávný výzkum Národního statistického úřadu v říjnu 2021 odhalil, že maloobchodní tržby vzrostly o 0.8 %. To ukazuje, že lidé jsou stále ochotni nakupovat v místních obchodech a podporovat místní ekonomiku.

Shrnutí

Stručně řečeno, COVID-19 nás všechny nesmírně zasáhl, včetně sektoru domácích mazlíčků. Nárůst vlastnictví domácích mazlíčků pozitivně ovlivnil průmysl a lidé utráceli více peněz za své mazlíčky.

To se odráží v hodnotě průmyslu krmiv pro domácí mazlíčky na rekordní výši 3.2 miliardy GBP ve Spojeném království.

Pandemie také přinesla intenzivní zaměření na zdraví domácích mazlíčků, což vedlo k tomu, že majitelé domácích mazlíčků hledali krmiva pro domácí mazlíčky, která pomohou podpořit jejich celkové zdraví a pohodu. Kromě toho chtějí vidět funkční přísady, které pomohou dlouhověkosti jejich mazlíčků.

Významným dopadem, který má COVID-19 na krmivo pro domácí mazlíčky, jsou změny v nákupním chování spotřebitelů. S omezením pohybu lidí kvůli uzamčení našli spotřebitelé různé způsoby, jak nakupovat pro své domácí mazlíčky. Online platformy zaznamenaly nárůst tržeb, protože lidé byli izolováni ve svých domech kvůli pohodlí online nakupování. Pandemie zasáhla také obchody se zvířaty, přičemž mnoho majitelů domácích zvířat chce podpořit místní podniky. Díky přílivu nových domácích mazlíčků se obchody s domácími zvířaty staly skvělým místem pro nové i stávající majitele, kde mohou získat znalosti o domácích mazlíčcích, a fantastickou příležitostí pro obchody s domácími mazlíčky zacílit na nové zákazníky a rozšířit svou stávající zákaznickou základnu.

Reference

Beaton, L. (2020, duben). E-commerce: Je to místo, kde chcete být. Převzato z Pet Food Industry:https://www.petfoodindustry.com/articles/9084-e-commerce-its-where-you-want-to-be

Společnost, TB (2021). Zpráva o globálním trhu s krmivem pro domácí mazlíčky 2021: Dopad a obnova COVID-19 do roku 2030.

Mintel. (2021). Krmivo pro domácí mazlíčky Spojené království, 2021. Mintel.

Paley, N. (2021). PFMA zveřejnila nejnovější údaje o populaci domácích mazlíčků. Převzato z PFMA:https://www.pfma.org.uk/news/pfma-releases-latest-pet-population-data

Visavadia, H. (2021, listopad). Maloobchodní tržby se v říjnu vrátí k růstu. Převzato z Pet Gazette::https://www.petgazette.biz/198593-retail-sales-return-to-growth-in-october

Zpět do znalostního centra
Matthew Aiken, jednatel marketingu

Matthew Aiken

Expert na marketingovou komunikaci

Matt absolvoval v roce 2017 bakalářský titul v oboru Obchod a management. Zde zjistil, že má vášeň a zájem o marketing. Ve svém volném čase si užívá všeho, co souvisí s kondicí, a pobytu venku. Má také francouzského buldoka jménem Harley a perskou kočku Bonnie Blue.

Mohlo by se vám také líbit...

Článek napsal Matthew Aiken