Humanizace krmiva pro domácí zvířata - GA Pet Food Partners

Humanizace hlavního banneru krmiva pro domácí zvířata

Vliv humanizace na krmivo pro domácí zvířata pokračuje z mnoha různých důvodů. Toto téma bude rozděleno do dvou po sobě jdoucích příspěvků na Centrum znalostí o krmivech pro domácí mazlíčky. První se zaměří na to, co je humanizace a jak ovlivnila nákupní chování; kromě toho, co pohání trend humanizace, příspěvek obsahuje také fantastické video od našeho ředitele technických služeb, John Hewitt, který se zabývá tím, proč trend humanizace v krmivech pro domácí zvířata pokračuje.

Chcete-li se podívat na video od Johna, které poskytuje pohled na roli humanizace v krmivu pro domácí zvířata, klikněte níže.

V čem spočívá humanizace krmiva pro domácí zvířata?

Humanizace domácích mazlíčků získala v posledních letech velkou pozornost v mainstreamových médiích. Ale v čem spočívá humanizace krmiva pro domácí mazlíčky? Tento termín je definován jako připisování lidských myšlenek, pocitů, motivací a přesvědčení nelidským zvířatům (Forbes, Trafford, & Surie, 2018). Jinými slovy, majitelé chtějí, aby stravovací návyky jejich mazlíčků byly podobné těm jejich. V moderní společnosti majitelé domácích zvířat chtějí, aby jejich mazlíčci sdíleli podobný životní styl. Některé příklady zahrnují výživu, oslavy, jako jsou narozeniny, a dokonce účty na sociálních sítích.

Jak humanizace ovlivnila nákupní chování?

Podle Pet Food Industry považuje 95 % majitelů domácích mazlíčků za součást rodiny (Pet Food Industry, 2016). Humanizace přispěla k posunu v nákupním chování, kdy majitelé chtějí, aby strava jejich mazlíčků byla podobná té jejich, ale zároveň byla prospěšná pro jejich zdraví. V důsledku toho se humanizace a prémie staly konzistentními faktory na trhu, přičemž lidé jsou ochotni platit vyšší ceny, aby zajistili, že jejich mazlíčci dostanou to nejlepší. V mnoha případech prémiové produkty odrážejí to, co se děje v potravinářském průmyslu. Nedávná studie odhalila, že majitelé, kteří krmili své mazlíčky speciálními krmivy, korelovali s těmi, kteří k nim měli silné pouto.

Značka krmiva pro domácí mazlíčky

Jak explodoval trend humanizace, značky krmiva pro domácí mazlíčky se musely ujistit, že budou držet krok s dobou. Když vejdete do zverimexu, všimnete si, že mnoho štítků a designů sáčků nyní odráží značku lidských potravin. Zejména recyklovatelné obaly jsou stále populárnější v celém průmyslu krmiv pro domácí zvířata. Dalším humanizačním faktorem je zasílání zpráv, které láká majitele domácích mazlíčků ke koupi jejich krmiva. Značky propagují běžné fráze, včetně „bezobilných“ nebo „bezlepkových“ diet.

Štítky - Humanizace krmiva pro domácí zvířata

To se dostalo do popředí průmyslu krmiv pro domácí zvířata, přičemž mnoho majitelů chce tyto diety, aby zajistili, že jejich mazlíček bude žít zdravým životním stylem tak dlouho, jak je to možné. Podle Euromonitor International spotřebitelé hledají transparentnost, méně zpracované a přirozeně více přírodní produkty (Euromonitor International, 2021). To je replikováno na trhu s krmivy pro domácí mazlíčky, přičemž mnoho značek tlačí spotřebitelům „přirozenou“ zprávu.

Reklamace krmiva pro domácí zvířata

Pokud jde o tvrzení o krmivech pro domácí mazlíčky, toto bylo také humanizováno. Údaje na obalech krmiva pro domácí zvířata nejen informují spotřebitele o tom, co je v sáčku krmiva pro domácí zvířata. Také propagují zprávu, proč by si měl člověk koupit jejich produkt. V moderní době jsme také svědky tahu v tvrzeních o funkčních potravinách. Stále více spotřebitelů se zajímá o produkty, které poskytují konkrétní příslib. Populární tvrzení v lidské potravě pochází ze zahrnutí kolagenu. Kolagen zaznamenal v posledních letech silný růst v lidských produktech, především díky jeho vazbě na vlasy, kůži, nehty a klouby. Zajímavé je, že 46 % globálních spotřebitelů se středně nebo silně obává o zdraví své pokožky a 52 % o bolesti kloubů a svalů. To se promítlo do krmiva pro domácí mazlíčky s mnoha recepturami poskytujícími tvrzení o kolagenu.

Původ

Ve všech oblastech života hledáme udržitelnou budoucnost. Původ produktů je základem udržitelnosti. Spotřebitelé si vybírají krmiva pro domácí mazlíčky z udržitelných zdrojů, která mají etické nebo ekologické vazby. Ekologická tvrzení, tvrzení z volného chovu nebo z místních zdrojů odkazují na původ produktu v lidské potravě. Nyní mnoho značek krmiv pro domácí zvířata vidělo výhody tvrzení o provenienci na svých obalech a etiketách, přičemž existuje skutečná příležitost prodat příběh o tom, odkud pocházejí jejich složky krmiva pro domácí zvířata. Nedávný výzkum odhalil, že 39 % majitelů domácích mazlíčků nevědělo dostatečně o složkách potravy, kterou krmí své mazlíčky.

Co pohání trend humanizace?

Humanizaci krmiva pro domácí zvířata řídí řada různých faktorů. Jak již bylo zmíněno dříve, vztah mezi majitelem a mazlíčkem se vyvinul. Lidé možná v minulosti viděli svého mazlíčka jako pouhé zvíře. V dnešní době tomu tak není, mnoho lidí vidí své mazlíčky jako součást rodiny; termíny používané majiteli jsou „rodiče domácích mazlíčků“ a „kožešinová miminka“.

Demografie

Dalším silným hnacím motorem humanizačního trendu je demografická změna kupujících krmiva pro domácí mazlíčky. Nyní vidíme mileniály a generaci Z nakupovat krmivo pro domácí mazlíčky. Díky tomu je lepší přístup k informacím o výživě v krmivu pro domácí zvířata a spotřebitelé tomu lépe rozumí. Navíc se tyto dvě generace hodně starají o své chlupaté společníky. Mnozí mají postoj, že „když je to dost dobré pro mě, je to dost dobré pro mého mazlíčka“. To poskytuje fantastickou příležitost pro značky krmiv pro domácí mazlíčky propagovat humanizovaná tvrzení na jejich obalech pro tyto demografické skupiny.

Demografie – Humanizace krmiva pro domácí zvířata

Sociálně-ekonomické faktory

Dalším hnacím motorem humanizace jsou socioekonomické faktory. Poměry mnoha lidí se mění, mezi něž patří i jednočlenné domácnosti a páry se uzavírají mnohem později než v předchozích letech. Navíc roste rozvodovost. Všechny tyto změny vedou k tomu, že lidé chtějí bezpodmínečnou lásku, a jedním ze způsobů, jak to lidé zjistí, je pořízení domácího mazlíčka a poskytnutí toho nejlepšího.

Shrnutí

Abych to shrnul, humanizace je trend, který bude i nadále ovlivňovat průmysl krmiv pro domácí zvířata. Vzhledem k tomu, že 95 % majitelů domácích mazlíčků považuje své mazlíčky za součást rodiny, chtějí krmit jen to nejlepší. Kromě toho se lidé nyní více než kdy jindy zaměřují na své vlastní zdraví a pohodu a byli ovlivněni, aby to vyhledávali u svých domácích mazlíčků. To vedlo k nárůstu prémiových a terapeutických produktů pro domácí mazlíčky.

Značky krmiv pro domácí mazlíčky zaměřily svou pozornost na zajištění toho, aby jejich značky, označování a balení odrážely humanizované potřeby majitelů zvířat. Došlo tedy například k nárůstu termínů jako „bezobilná“ a „bezlepková“ dieta, z nichž všechny kopírují podobné zprávy, jaké mají lidé, například že jsou vhodné pro citlivé žaludky. Existují také další faktory, jako jsou demografické a socioekonomické změny, které ovlivňují humanizaci a prémiování produktů.

Reference

Carrara, A. (2019, 19. července). Britské štítky krmiva pro psy jsou „příliš těžko čitelné“, uvádí zpráva. Převzato z Pet Gazette: https://www.petgazette.biz/25034-pets-at-home-invests-in-dog-walking-and-pet-sitting-service/

Forbes, SL, Trafford, S., & Surie, M. (2018). Humanizace domácích mazlíčků: Co to je a ovlivňuje nákupní chování? Dairy and Vet Sci J, 2.

Industry, PF (2016, 9. března). Zpráva: 95 % říká, že domácí mazlíčci jsou součástí rodiny. Převzato z Pet Food Industry: https://www.petfoodindustry.com/articles/5695-report—say-pets-are-part-of-the-family

International, E. (2021). Trendy utvářející budoucnost potravinářského a výživového průmyslu. Cestovní pas.

Zpět do znalostního centra
Matthew Aiken, jednatel marketingu

Matthew Aiken

Expert na marketingovou komunikaci

Matt absolvoval v roce 2017 bakalářský titul v oboru Obchod a management. Zde zjistil, že má vášeň a zájem o marketing. Ve svém volném čase si užívá všeho, co souvisí s kondicí, a pobytu venku. Má také francouzského buldoka jménem Harley a perskou kočku Bonnie Blue.

Mohlo by se vám také líbit...

Článek napsal Matthew Aiken