Trendy v krmivech pro domácí mazlíčky ke shlédnutí – GA Pet Food Partners

Britský průmysl krmiv pro domácí zvířata v současné době zažívá boom. V celkové hodnotě 3.2 miliardy GBP to představuje fantastickou příležitost pro podniky zabývající se krmivy pro domácí zvířata, jak získat podíl na trhu. Zajímavé je, že z 3.2 miliardy GBP připadalo na trh s krmivem pro psy 1.5 miliardy GBP z tohoto čísla a krmivo pro kočky se rovnalo 1.2 miliardy GBP (PFMA, 2021). Výzkum také odhalil, že ve Spojeném království žije odhadem 12.5 milionu psů, což odpovídá 33 procentům všech domácností. Dalších 12.2 milionů koček tvoří 27 procent domácností (PFMA, Pet Population, 2021). Vzhledem k tomu, že psi a kočky ve společnosti stále převládají a majitelé domácích mazlíčků chtějí za své mazlíčky utrácet více, tento článek se zaměřuje na řadu trendů v krmivech pro domácí mazlíčky, na které je třeba v budoucnu dávat pozor.

Vzhledem k tomu, že průmysl krmiv pro domácí zvířata zažívá v posledních dvaceti letech masivní růst, došlo k posunu v kultuře majitelů zvířat. Několik důvodů je výsledkem pokroku v technologii a role internetu. Majitelé domácích mazlíčků navíc považují své mazlíčky za společníky, přičemž 95 % majitelů považuje své mazlíčky za součást rodiny (Pet Food Industry, 2016). Tyto změny v chování spotřebitelů jsou hnací silou nejnovějších inovací a trendů v krmivech pro domácí zvířata.

Majitelé mazlíčků a jejich měnící se vnímání

Pandemie Covid-19 zasáhla velké množství průmyslových odvětví, včetně krmiva pro domácí mazlíčky. V důsledku toho mnoho lidí a podniků utrácí své peníze opatrně; většina však stále věří, že jejich mazlíčci by měli dostávat to nejlepší. Vzhledem k tomu, že spotřebitelé odhadují, že v roce 2.9 utratí za krmivo pro kočky a psy 2021 miliardy GBP, tato čísla se budou zvyšovat, přičemž údaje ukazují, že 12 % majitelů si od začátku blokování přidalo do domácnosti nového domácího mazlíčka (Mintel, 2021). To podporuje více lidí pracujících z domova a rádi by „kožešinové miminko“ jako společníka.

Majitel krmí svého psa tím nejlepším krmivem pro domácí mazlíčky

Stejně jako v jiných odvětvích vyvolal Covid-19 nárůst online nakupování. Vzhledem k tomu, že velká část světa je v uzamčení a omezení pohybu, to vedlo k tomu, že lidé hledají alternativní způsoby nakupování, z čehož profitují podniky zabývající se e-commerce krmivy pro domácí zvířata. Stejně jako podniky elektronického obchodu, které těží z pandemie, kamenné obchody s domácími mazlíčky také zaznamenaly příliv nových zákazníků kvůli snaze podporovat místní podniky.

Humanizace a prémiizace v krmivech pro domácí zvířata

Dva silné trendy, které již nějakou dobu existují v průmyslu krmiv pro domácí zvířata, jsou humanizace a prémiování. Obě tato témata jsou propojena a nadále pohánějí růst v odvětví.

Humanizace krmiva pro domácí zvířata je definována jako připisování lidských myšlenek, pocitů, motivací a přesvědčení nehumánním zvířatům (Forbes, Trafford, & Surie, 2018). Jinými slovy, majitelé chtějí, aby stravovací návyky jejich mazlíčků byly podobné těm jejich. Výsledkem humanizace je prémiování produktů. To je způsobeno majiteli domácích zvířat, kteří jsou ochotni utratit více za svá „kožešinová miminka“ díky kvalitnějším surovinám, místním zdrojům a udržitelnosti nabízené v krmivu pro jejich mazlíčky. Podle Euromonitor je prémie jedním z největších tahounů na trhu péče o domácí mazlíčky. S nárůstem populací menších zvířat, ekonomickým růstem a změnou toho, jak majitelé vidí své mazlíčky, jsou nyní rádi, že za své mazlíčky utrácejí více (Euromonitor).

Úloha humanizace a prémiování v krmivech pro domácí zvířata ovlivnila produkty na trhu v obrovském měřítku. Jak se vyvíjely vztahy mezi lidmi a domácími mazlíčky, humanizace domácích mazlíčků podpořila větší utrácení za produkty, což je obrovský důvod, proč prodej krmiva pro domácí zvířata neustále roste. Za druhé, humanizace a prémiování zaznamenaly nárůst nových receptur ve vyráběných recepturách. V poslední době se začleňování superpotravin a rostlinné stravy skutečně rozmohlo, protože zaměření na zdraví se v potravinách pro lidi stává stále více rozšířeným.

Zdraví a Wellness

Po tom všem, co se za poslední rok stalo, se zdraví a wellness stalo horkým tématem. Uzamčení a omezení vedly k tomu, že se lidé zaměřovali na fyzickou kondici, na to, co jedí, a na své celkové celkové zdraví. V důsledku toho, že majitelé zvířat tráví více času doma, lidé věnují větší pozornost chování a zdraví svých mazlíčků. To vedlo k tomu, že majitelé hledají řešení pro problémy, jako je zdraví kůže a srsti, imunitní zdraví a zdraví trávicího traktu.

Labradora krmí majitel - Pet Food Trends

Nedávný výzkum Packaged Facts zjistil, že 43 % majitelů domácích mazlíčků silně souhlasí s tím, že se jim líbí myšlenka zdravějšího jídla pro jejich mazlíčky. Zároveň 37 % uvedlo, že mají zájem poskytnout svému mazlíčkovi více preventivní zdravotní péče. Kromě toho 34 % rozhodně souhlasí s tím, že jsou ochotni utratit více za krmivo pro domácí mazlíčky s přínosem pro zdraví a pohodu (Packaged Facts, 2021). Kromě toho zpráva Mintel Report pro UK Pet Food z roku 2021 zjistila, že dvě třetiny majitelů by měly zájem o krmivo pro domácí zvířata s přísadami, které podporují zdraví střev. Zatímco dalších 66 % by se chtělo dozvědět více o podpoře mozku svého mazlíčka prostřednictvím stravy (Mintel, 2021).

Zdravotní trend bude nadále jen růst, přičemž toto je klíčové téma v lidské stravě. Obvyklá myšlenka odborníků je, že „trendy v potravinářském průmyslu se často používají k předpovídání budoucích očekávání majitelů domácích zvířat“. Mnoho majitelů zvířat má pocit, že to, co krmí jejich mazlíčky, má přímý dopad na jejich emocionální pohodu. V důsledku názorů majitelů domácích mazlíčků nyní mnoho značek krmiv pro domácí mazlíčky dělá něco navíc a zařazuje do svých receptur funkční přísady.

Průhlednost štítků v krmivu pro domácí zvířata

Pokud jde o transparentnost etiket, jedná se o další populární trend v krmivech pro domácí mazlíčky. Transparentnost krmiva pro domácí zvířata může pro spotřebitele v zájmovém chovu znamenat mnoho věcí. Pro některé jde o sledovatelnost, zatímco jiní věří, že jednoduchost štítku je součástí tohoto tématu. Ať už je názor spotřebitele jakýkoli, hlavním tématem je důvěra mezi značkou krmiva pro domácí mazlíčky a spotřebitelem.

S rostoucí poptávkou po vysoce kvalitním krmivu pro domácí zvířata si spotřebitelé stále více uvědomují původ složek. Téma sledovatelnosti, označované také jako provenience, stále roste. Generální ředitel společnosti Booths nedávno prohlásil: „Zákazníci již věnují pozornost tomu, jak se produkty pěstují, připravují, chovají a získávají, takže místní a britská jsou velká témata“. To se odráží ve zprávě UK Pet Food Market Report, kde by 71 % spotřebitelů nakupovalo krmivo pro domácí mazlíčky, pokud by se jednalo o čistě britské suroviny (Mintel, 2021).

Spotřebitelé také hledají jednoduché a jasné štítky, které jsou snadno srozumitelné. Bez toho mohou být kupující krmiva pro domácí zvířata odkázáni na nákup a hledat alternativní značku, od které by mohli nakupovat. Paws.com zjistil, že miliony Britů jsou stále zmatenější z etiket potravin. Ohromujících 44 % uvádí, že štítky na krmivech pro psy jsou obtížně čitelné, zatímco dalších 39 % neví dost o složkách potravy, kterou krmí své mazlíčky. Značky krmiva pro domácí zvířata musí zajistit, aby přísady v jejich receptu byly jasně uvedeny. To může pomoci dát majitelům domácích zvířat jistotu, že dávají svým mazlíčkům to nejkvalitnější krmivo pro domácí mazlíčky, které jim pomůže prosperovat (Carrara, 2019).

Shrnutí

Abychom shrnuli tento článek, existují různé trendy v krmivech pro domácí mazlíčky, které ovlivňují trh. Role humanizace a prémiovosti produktů je všudypřítomným tématem a majitelé mají velký zájem poskytovat svým mazlíčkům krmivo podobné těm jejich. Kromě toho chtějí svým mazlíčkům poskytovat vysoce kvalitní ingredience, aby zajistili nejen to nejlepší, ale také pomohli k jejich celkovému zdraví a pohodě. Pokud jde o budoucnost humanizace a prémiování, značky krmiv pro domácí mazlíčky neustále hledají nové receptury, aby držely krok s poptávkou spotřebitelů, přičemž v budoucnu je třeba sledovat trendy v oblasti superpotravin a rostlinné stravy. Dalším klíčovým trendem, který řídí trh s krmivy pro domácí mazlíčky, je zdraví a wellness, se skutečným zaměřením majitelů domácích mazlíčků na to, aby jejich mazlíčci byli zdraví co nejdéle. Vzhledem k tomu, že technologie je klíčovým prvkem v životech lidí, zkoumají přísady, které jsou prospěšné zdraví. Se zaměřením na zdraví a přísady v krmivu pro domácí zvířata přichází potřeba transparentnosti. Stejně jako u jídla pro lidi si nyní majitelé domácích zvířat uvědomují, odkud suroviny pocházejí, a mnozí preferují produkty z místních zdrojů. Jednoduchost etiket krmiva pro domácí zvířata je navíc zásadní pro zajištění toho, aby spotřebitelé pochopili, co je v receptech.

Reference

Carrara, A. (2019, 19. července). Štítky krmiva pro psy ve Spojeném království jsou „příliš těžko čitelné“, uvádí zpráva. Převzato z Pet Gazette: https://www.petgazette.biz/25095-uk-dog-food-labels-too-hard-to-read-report-finds/

Fakta, P. (2021). Zaměření trhu domácích zvířat v USA: Aktualizace krmiva pro domácí mazlíčky, 2021.

Forbes, SL, Trafford, S., & Surie, M. (2018). Humanizace domácích mazlíčků: Co to je a ovlivňuje nákupní chování? Dairy and Vet Sci J, 2.

Industry, PF (2016, březen). 95 % říká, že domácí mazlíčci jsou součástí rodiny. Převzato z Pet Food Industry: https://www.petfoodindustry.com/articles/5695-report—say-pets-are-part-of-the-family/

Koerten, J. (2019). Euromonitor International: Prémiovost v péči o domácí mazlíčky: Vyvíjející se průmyslový trend.

Mintel. (2021). Krmivo pro domácí mazlíčky Spojené království, 2021. Mintel Group.

PFMA. (2021). Populace domácích mazlíčků. Načteno z https://www.pfma.org.uk/pet-population-2021/

PFMA. (2021). PFMA Market Data 2021. Načteno z https://www.pfma.org.uk/statistics: https://www.pfma.org.uk/statistics/

Zpět do znalostního centra
Matthew Aiken, jednatel marketingu

Matthew Aiken

Expert na marketingovou komunikaci

Matt absolvoval v roce 2017 bakalářský titul v oboru Obchod a management. Zde zjistil, že má vášeň a zájem o marketing. Ve svém volném čase si užívá všeho, co souvisí s kondicí, a pobytu venku. Má také francouzského buldoka jménem Harley a perskou kočku Bonnie Blue.

Mohlo by se vám také líbit...

Článek napsal Matthew Aiken