Jak vybrat dobré krmivo pro psy - GA Pet Food Partners

Když se podíváme na to, jak vybrat dobré krmivo pro psy, musíme se podívat na potravinovou pyramidu a zajistit, abychom našim mazlíčkům v krmivu poskytovali dostatek vitamínů, minerálů, tuků, bílkovin a sacharidů.

Mnoho z nás se ve škole setkalo s potravinovou pyramidou. O tom, jak vypadá potravní pyramida pro psy, však často nepřemýšlíme. Běžná fráze, kterou můžete slyšet, je „kompletní a vyvážené“ krmivo pro psy. Co to ale znamená a jak se rozhodnete, které krmivo pro psy je „dobré“?

Kompletní a vyvážené krmivo pro psy

To, že je kompletní a vyvážené, znamená, že krmivo pro psy poskytuje mazlíčkům správné množství každé jednotlivé živiny, které potřebují s každým jídlem. Tento typ krmiva je určen ke krmení jako jediná strava psa. Při výběru krmiva pro psa je zásadní hledět na toto tvrzení.

Každý pes má pro ně jedinečnou vyváženou stravu, což může být způsobeno změnami životních stádií nebo rozdílem v typu plemene.

Například starší pes má jiné potřeby než štěňata a německá doga bude mít jiné požadavky na výživu než mops. Aby pes měl dobrou zdravou stravu, existuje šest klíčových živin, které by měl pes konzumovat:

Vitamíny

Vitamíny jsou zodpovědné za širokou škálu funkcí v těle psa, jako je vývoj kostí, funkce očí, údržba buněčné struktury a uvolňování energie z živin.

Paláci

Paláci hrají zásadní roli ve stravě psa. To se mírně liší od všeho v pyramidě, protože převážně pomáhá, aby jídlo chutnalo psovi skvěle.

Minerály

Minerály jsou také klíčem ke zdraví psa, protože přispívají k udržení zdravých kostí, stejně jako ke správě svalů, buněk a nervů.

Tuk

Tuk je fantastickým zdrojem energie a zvyšuje vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích a esenciálních mastných kyselin, jako jsou Omega 3 a Omega 6. Tyto základní živiny pomáhají psům udržovat zdravou kůži a srst, podporují imunitní systém a zároveň napomáhají rozvoji zdravých kloubů. , mozek a zrak.

Protein

Proteiny a aminokyseliny jsou stavebními kameny psího těla, zodpovědné za tvorbu nových kožních buněk, růst srsti, budování svalové tkáně a mnoho dalšího. Protein také funguje jako enzymy, hormony a protilátky.

sacharidy

Sacharidy jsou účinným zdrojem glukózy pro energii, zdrojem tepla pro tělo a lze je ukládat jako glykogen. To je také důležité pro psa, protože pomáhá kontrolovat jeho váhu.

Výběr „dobrého“ krmiva pro psy může být náročný, protože mnoho značek uvádí tolik různých tvrzení. Každá značka vám řekne, proč je ta jejich „nejlepší“. Nejlepší radou je provést průzkum, zeptat se na správné otázky a pokud je to možné, navštívit místní obchod se zvířaty, který má často bohaté znalosti, zkušenosti a výběr, ze kterého si můžete vybrat.

Zpět do znalostního centra
Charlotte Shepherdová. GA Pet Food Partners Senior odborník na výživu

Charlotte Stainerová

GA Pet Food Partners Junior Pet výživu

Charlotte je odbornicí na výživu mladých zvířat ve společnosti GA Pet Food Partners. Charlotte vystudovala Newcastle University s bakalářským titulem z mořské biologie a následně dokončila magisterský program ve výživě zvířat na University of Nottingham, kde se věnovala výživě společenských zvířat. Mimo práci Charlotte ráda cestuje a tráví čas venku. Ráda také běhá a chodí do posilovny.

Mohlo by se vám také líbit...

Článek napsal Charlotte Stainer