výzkum a vývoj

Jakmile se stanete partnerem, získáte přístup k některým z nejlepších světových zařízení pro výzkum a vývoj. Oddělení výzkumu a vývoje s vámi bude spolupracovat na vytvoření inovativních řešení na míru.

Výzkum a vývoj je součástí DNA společnosti GA Pet Food Partners. Jako společnost se snažíme posunout hranice v oblasti výživy a výroby.

Náš tým pro výzkum a vývoj pracuje ve spolupráci s odbornými týmy v oblastech výživy, výroby, kvality a dalších klíčových oddělení, aby poskytl průkopnická a inovativní řešení.

Inovace a vývoj nových produktů (NPD)

Hydrolýza bílkovin / HDP

Od zavedení Freshtrusion™, GA je průkopníkem ve výrobě stravy obsahující rostoucí množství čerstvě připraveného zdroje masa a rybích bílkovin.

Jsme hrdí na to, že jsme v popředí pokroku ve výrobě krmiv pro domácí zvířata, nikdy zde v GA nezůstaneme a neustále se snažíme hledat způsoby, jak nabídnout našim partnerům (a domácím mazlíčkům) ještě lepší produkty. Nyní jsme velmi nadšení, že můžeme nabídnout naši nejnovější inovaci, kterou nazýváme „HDP“ - vysoce stravitelný protein.

Pomocí řízené enzymatické hydrolýzy (podmínky stanovené ve spolupráci s odborníky z Nofima, předního nezávislého institutu pro aplikovaný výzkum potravin), můžeme trávit bílkoviny na malé peptidy (jedná se o stejný proces, jaký se přirozeně vyskytuje v zažívacím traktu). To zvyšuje stravitelnost a biologická dostupnost proteinu zlepšuje chutnost a produkuje protein s nízkým alergenním potenciálem.

Další informace o HDP získáte od svého specializovaného správce účtu.

Stáhněte si zprávu HDP (vysoce stravitelný protein) GA

Můžete si zdarma stáhnout zprávu GA o vývoji přístupu hydrolýzy bílkovin ke zvýšení nutričních výhod čerstvě připraveného masa a ryb, kterou napsal Dr. Adrian Hewson-Hughes. Tato zpráva podrobně popisuje náš výzkum a vývoj v našem úsilí o zvýšení nutriční hodnoty bílkovin v našich čerstvých masných a rybích přísadách přeměnou bílkovin na malé peptidy, které jsou snadněji absorbovány domácími zvířaty, které ji konzumují. Tento proces nazýváme HDP (vysoce stravitelný protein).

Stáhněte si naši zprávu o HDP

Kolagen a peptidy kolagenu v krmivu pro zvířata v zájmovém chovu

Jedinečnou vlastností GA Pet Food Partners je schopnost sbírat ty nejlepší přísady masa a ryb u zdroje. Víme, že tyto složky přirozeně obsahují kolagen, i když se jejich množství u různých druhů živočišných tkání liší. Pokud například testujeme různé části celého kuřete, zjistíme, že kolagenu je nejvíce v kůži, následovaného jatečně upraveným tělem (z kostí a chrupavek), s nižším množstvím kosterního masa a vnitřních orgánů (vnitřností). Granule vyrobené z přírodních přísad obsahujících kolagen, jako jsou některé čerstvě připravené masné a rybí materiály, budou zvířetem stráveny a absorbovány a poskytnou tělu stavební kameny (zejména aminokyseliny glycin a prolin), aby vytvořily více kolagenu, což může pomoci udržovat zdravé kosti, klouby a kůži.

Díky naší nejnovější práci v oblasti výzkumu a vývoje v oblasti hydrolýzy bílkovin a zavedení inovativního procesu „vysoce stravitelného proteinu“ (HDP) zde v GA můžeme „pečlivě strávit“ kolagen v našich vybraných masných a rybích přísadách pomocí kolagenových peptidů řízená enzymatická hydrolýza před jejich začleněním do lahodného granulátu.

Stáhněte si zprávu GA's Collagen & Collagen Peptides In Pet Food

Můžete si zdarma stáhnout zprávu GA Pet Food Partners o kolagenu a kolagenových peptidech v krmivu pro domácí mazlíčky od Dr. Adriana Hewson-Hughese, našeho poradce pro výživu, bezpečnost a inovace potravin, který obsahuje neuvěřitelně užitečné informace o tom, co je to kolagen, co je, jak to je a jak oddělení výzkumu a vývoje v GA udělalo obrovské inovace v HDP a absorpci kolagenu.

Stáhněte si naši zprávu o kolagenu a peptidech kolagenu

RAG Predikční nástroj

Protože pokračujeme v inovaci a vývoji sofistikovaných analytických modelů, rádi sdílíme náš nejnovější nástroj - RAG Assessment. Tento konkrétní nástroj, který byl vytvořen na základě dat shromážděných z vytlačování tisíců různých receptů po mnoho let, byl vytvořen, aby pomohl s přesným hodnocením potenciálních receptů ve fázi koncepce.

RAG vytváří „skóre“ semaforu (červená-jantarově zelená) pro různé faktory v potenciálním receptu, který poskytuje počáteční předpověď pravděpodobnosti úspěchu nebo potenciálních problémů. To pomáhá partnerům porozumět rizikům, nákladům a časovým rámcům pro vývoj konkrétních nových produktů a umožňuje odborníkům z GA poradit, jak nejlépe postupovat, aby pomohli zajistit úspěšné uvedení vysoce inovativních receptů.

Další informace o RAG nebo predikci hustoty získáte u svého specializovaného správce účtu.

Optimalizace produktu

Podmínky vaření na míru

Horké a rychlé nebo nízké a pomalé? Ve společnosti GA upřednostňujeme druhý přístup k vaření čerstvého masa a rybích surovin. Ale i v rámci nízké teploty a pomalého vaření náš výzkum ukázal, že můžeme dramaticky ovlivnit chutnost granulí v závislosti na délce vaření a teplotním profilu v průběhu procesu.

Když se snažíme splnit svůj slib „vyrábět a dodávat to nejlepší krmivo pro zvířata na světě“, pokračujeme ve výzkumu a zdokonalování časů a teplot různých masných a rybích surovin, abychom domácím mazlíčkům poskytli ty nejlepší a chutné granule.

Nejlepší kočka

Pokud jde o jídlo, kočky jsou notoricky obtížné potěšit!

S ohledem na tuto skutečnost jsme strávili několik let spoluprací s různými organizacemi a našimi vlastními odborníky na výživu, abychom vytvořili recepty s použitím různých přísad a kombinací povlaků na granulích. Provedli jsme rozsáhlé zkoušky chutnosti, abychom zjistili, co dělá radost kočkám!

Nyní s potěšením oznamujeme, že jsme vyvinuli tři fantastické nové produkty (1 dospělý a 2 sterilizované), o kterých víme, že si je kočky zamilují. Ty jsou nyní k dispozici prostřednictvím našeho MyBrand portfolia.

Kromě skvělé chuti jsou všechny produkty formulovány tak, aby podporovaly zdraví močových cest a bylo prokázáno, že udržují pH moči v optimálním rozmezí, aby se minimalizovalo riziko tvorby močových krystalů nebo kamenů.

Veškerý provedený výzkum a vývoj přináší výhody každému z našich partnerů, protože naše odborné znalosti jsou vaším úspěchem a všem našim cenným partnerům je nabízen jakýkoli vzrušující vývoj.

Další informace o řadě Connoisseur Cat získáte od svého specializovaného správce účtu.

Výživa

Náš tým pro výživu odborně vytvořil více než 800 originálních receptů pro naše MyLabel, MyBrand a MyBespoke partnery. S využitím svých znalostí biologie a výživy zvířat nabízí náš tým pro výživu odbornou podporu a rady našim partnerům i našim vlastním oddělením po celou dobu partnerské cesty. Zajišťují, aby recepty partnerů byly vždy v souladu s nejnovější legislativou. Při práci s naším oddělením výzkumu a vývoje pomáhají vytvářet nové recepty s využitím inovativních nápadů a vybírat suroviny, které mají být zahrnuty do zkoušek. Poté ve spolupráci s našimi laboratorními techniky podrobně analyzují výsledky pokusu před odesláním nové receptury k výrobě.

Charlotte Shepherd, naše hlavní odbornice na výživu, níže sestavila několik informativních článků o tom, proč formulujeme nejen pro životní etapy a druhy, ale také pro životní styl.

Recepty štěňat

Štěňata vyžadují přiměřeně vysokou hladinu bílkovin k podpoře růstu a vývoje v této zásadní životní fázi. To je obvykle vyšší než požadavek dospělého, protože se jedná o nejrychlejší vývojovou fázi v životě psa. Během této fáze také vyžadují odpovídající a kontrolovanou hladinu vápníku a fosforu, aby byl zajištěn správný vývoj skeletu, což je zvláště důležité u štěňat velkých plemen.

Recepty pro dospělé psy

Naše recepty pro dospělé psy jsou formulovány tak, aby byly úplné a vyvážené, aby poskytovaly všechny živiny, které pes potřebuje pro zdravý a šťastný život. Jsou formulovány pomocí různých kombinací vysoce stravitelných bílkovin, sacharidů a funkčních složek. Existuje spousta lahodných receptů, z nichž si můžete potěšit psy i jejich majitele.

Recepty malých plemen psů

Malá plemena mají ve srovnání s velkými plemeny rychlejší metabolismus, což znamená, že mají mnohem vyšší energetické nároky na kilogram tělesné hmotnosti. Naše recepty malých plemen jsou formulovány tak, aby obsahovaly vyšší obsah kalorií, který je hustý v živinách a který je zabalen do menší velikosti granule, která je speciálně navržena tak, aby vyhovovala menším ústům.

Recepty velkých plemen psů

Naše recepty velkých plemen jsou nutričně kompletní a vyvážené a dodávají se ve větší velikosti granulí, které podporují žvýkání a zabraňují žvýkání nebo rychlé konzumaci jídla, což by mohlo vést k nadýmání a rozrušení. Velikost a hmotnost psů velkých plemen mohou více zatěžovat jejich klouby, proto jsme přidali kombinaci glukosaminu, chondroitinu a methylsulfonylmethanu, která podporuje metabolismus chrupavky a pomáhá udržovat zdravé klouby.

Lehké * recepty

Naše světelné recepty přidaly L-karnitin - odvozený od aminokyseliny lysinu - který podporuje oxidaci tuků a pomáhá udržovat zdravou váhu a svalovou hmotu.
Naše lehké recepty mají o 15% nižší obsah tuku ve srovnání se standardními výrobky pro dospělé, aby napomohly snížení hmotnosti. Jelikož se snižují kalorie, neznamená to, že mazlíček musí jíst méně, přesto může konzumovat normální množství jídla.

* Pokyny FEDIAF uvádějí, že pokud deklarujete recept jako lehký, musí být na obalu vašeho produktu uvedena Metabolizovatelná energie nebo kcal.

Recepty pro starší psy

Recepty pro seniory jsou navrženy tak, aby byly vhodné pro psy starší 7 let. Seniorská strava je navržena tak, aby pomáhala podporovat klouby, měla vyšší obsah vlákniny, aby pomohla „udržovat věci v pohybu“ a měla snížený obsah energie, aby v těch zlatých letech zabránila přírůstku hmotnosti. Pečlivá směs glukosaminu, chondroitinu a MSM pomáhá podporovat chrupavku pro zdravé klouby. Mezi tyto recepty patří L-karnitin, esenciální aminokyselina, která pomáhá udržovat zdravou váhu a svalovou hmotu.

Recepty kotě

Koťata rostou rychle; do 6 měsíců dosáhnou přibližně 75% své dospělé tělesné hmotnosti, a proto je správné stravování zásadní, aby jim pomohlo vyrůst z kotě na zdravou kočku. Naše kompletní recepty pro koťata jsou formulovány tak, aby poskytly mladým kočkám vyváženou výživu a zvýšený energetický obsah, který vyžadují během růstu. To zahrnuje vyšší hladinu bílkovin bohatých na esenciální aminokyseliny pro podporu zdravého růstu svalů a přidaný vitamin E pro podporu imunitního systému. Menší velikost granule receptury pro koťata také pomáhá, aby jídlo bylo snadno zvládnutelné.

Recepty pro dospělé kočky

Na rozdíl od psů nemohou kočky syntetizovat všechny aminokyseliny v těle, a proto je nezbytné, aby byly tyto aminokyseliny poskytovány ve stravě pro udržení jejich zdraví. Naše recepty pro dospělé kočky jsou vynikajícím zdrojem kvalitních bílkovin bohatých na esenciální aminokyseliny včetně taurinu a vitaminu A, které pomáhají podporovat srdce a zrak, spolu s omega 3, které také podporují dobrý stav srsti a pokožky. Tato kompletní strava poskytuje jistotu, že kočka má vše, co vyžaduje, aby vedla šťastný a zdravý život.

Senior Cat recepty

Jak kočky stárnou (více než 7 let), jejich nutriční požadavky se mohou začít měnit, protože mohou být méně aktivní, trávit více času v interiérech nebo rozvíjet pomalejší metabolismus. Naše kompletní recepty pro seniory jsou formulovány tak, aby poskytovaly vysoce kvalitní bílkoviny, méně kalorií a přidaný l-karnitin, aby pomohly vaší kočce udržet si optimální váhu a zdravé štíhlé svaly, když dospějí. Je obohacen také o náš balíček péče o kloub, který pomáhá podporovat stárnutí kloubů a udržovat dobrou mobilitu. To znamená, že si starší kočky mohou i nadále plně užívat jídla bez kompromisů v chuti.

Sterilizované / kastrované recepty pro kočky

U koček v zájmovém chovu se doporučuje sterilizace / kastrace; je však známo, že je rizikovým faktorem obezity, protože může vést ke zvýšené chuti k jídlu a snížené úrovni aktivity. Naše recepty byly speciálně formulovány, aby pomohly vyvážit tyto změny.

Vnitřní recepty pro kočky

Zvýšený život ve městě vedl k tomu, že více koček žije v interiérech, ale toto prostředí může omezit jejich množství cvičení. Abychom působili proti riziku nechtěného přibývání na váze, byly naše recepty formulovány s nižším obsahem energie, aby pomohly vnitřním kočkám udržovat normální váhu.

Fussy Cat recepty

Je dobře známo, že kočky mohou být docela konkrétní v tom, co je v jejich misce s jídlem. S ohledem na tuto skutečnost byly naše recepty pečlivě formulovány tak, aby zajistily, že jsou obzvláště chutné pro kočky, takže doba jídla bude i nadále zdrojem radosti i pro ty nejnáročnější kočkovité šelmy.

Aktivní recepty pro kočky

Extrémně hravé kočky mohou vyžadovat recept, který může doplnit jejich aktivní životní styl. Naše recepty byly formulovány s vysokým obsahem energie, což může pomoci uspokojit zvýšené energetické nároky aktivních koček. Je také bohatý na vysoce kvalitní bílkoviny a omega-3 mastné kyseliny, které pomáhají udržovat silné svaly a udržovat aktivní klouby zdravé.

Kolega Spotlight: R & D

Alex Tebay

Manažer inovace produktů a vývoje procesů

Alex vystudoval Manchester Metropolitan University v roce 2004 s BSc (Hons) v oboru potravinářství a technologie. Poté pokračoval v získávání 11 let zkušeností v rolích v potravinářském průmyslu pro člověka, které pokrývaly jak kvalitu, tak vývoj nových produktů, s řadou různých produktů od obilovin po mléčné výrobky a ovoce.

Před příchodem do GA v roce 2017 byl Alex vedoucí NPD pro výrobce džemů a náplní na bázi cukru a odpovědný za uvedení více než 100 produktů do pekárenského sektoru zásobujícího všechny hlavní supermarkety. Měl celkovou odpovědnost za formulaci, kalkulaci a vypracování specifikací pro všechny tyto produkty, řízení procesu od „konceptu po uvedení na trh“.

Od vstupu do GA v roce 2017 stojí Alex v čele mnoha technických inovací, které jsme zavedli do odvětví suchých krmiv pro domácí mazlíčky, ať už jde o vybavení, výrobní techniky nebo nové suroviny. Alex také dohlíží na zpracovatelskou stránku NPD ve společnosti a hraje velkou roli v pomoci partnerovi na cestě zavedením nových produktů, které mění odvětví krmiv pro domácí zvířata a neustále ho posouvají vpřed.

Dr. Adrian Hewson-Hughes

Poradce pro výživu, bezpečnost potravin a inovace

Adrian vystudoval University of Sunderland s BSc (Hons) ve farmakologii a pokračoval v práci v laboratoři roztroušené sklerózy na neurologickém ústavu University College London, kde získal doktorát. Po několika dalších letech jako postdoktorand na akademické půdě na univerzitách v Cambridgi a Nottinghamu nastoupil do společnosti Mars Petcare a 14 let pracoval ve výzkumu a vývoji ve Waltham Center for Pet Nutrition. Adrian vedl různé výzkumné projekty týkající se chutnosti, stravovacího chování, výživy a metabolismu u koček i psů, jejichž výsledkem byly vědecké publikace, prezentace a inovace produktů.

V roce 2016 se Adrian přestěhoval do Francie, aby vedl tým výzkumu a vývoje European Nutrition ve společnosti Nestlé Purina Petcare. Byl odpovědný za zajištění dodržování výživových a regulačních požadavků, nutriční bezpečnosti a zdůvodňování tvrzení v celém portfoliu produktů pro kočky a psy od běžných po veterinární stravu. Dále provedl výzkum na podporu inovací a vývoje nových produktů ve všech formátech (mokré, suché a lahůdkové).

V říjnu 2018 se Adrian připojil ke společnosti GA, nadšený z příležitosti podpořit pokračující inovace a investice, ke kterým se společnost GA zavazuje, a přinášet našim partnerům a našim mazlíčkům produkty nejvyšší kvality.