výzkum a vývoj

Jakmile se stanete partnerem, získáte přístup k některým z nejlepších světových zařízení pro výzkum a vývoj. Oddělení výzkumu a vývoje neustále pracuje na vytváření jedinečných inovativních řešení.

Výzkum a vývoj je součástí DNA společnosti GA Pet Food Partners. Jako společnost se snažíme posunout hranice jak z hlediska výživy, tak výrobních schopností.

Náš tým pro výzkum a vývoj pracuje ve spolupráci s odbornými týmy v oblastech výživy, výroby, kvality a dalších klíčových oddělení, aby poskytl průkopnická a inovativní řešení.

Inovace a vývoj nových produktů (NPD)

Hydrolýza bílkovin / HDP

Od zavedení Freshtrusion™, GA Pet Food Partners je průkopníkem ve výrobě stravy obsahující rostoucí množství čerstvě připraveného zdroje masa a rybích bílkovin.

Jsme hrdí na to, že jsme v popředí pokroku ve výrobě krmiv pro domácí zvířata, nikdy zde v GA nezůstaneme a neustále se snažíme hledat způsoby, jak nabídnout našim partnerům (a domácím mazlíčkům) ještě lepší produkty. Nyní jsme velmi nadšení, že můžeme nabídnout naši nejnovější inovaci, kterou nazýváme „HDP“ - vysoce stravitelný protein.

Použitím řízené enzymatické hydrolýzy (podmínky stanovené ve spolupráci s odborníky na Nofima, přední nezávislý institut pro aplikovaný výzkum potravin), můžeme trávit bílkoviny na malé peptidy (jedná se o stejný proces, který se přirozeně vyskytuje v trávicím traktu). To zvyšuje stravitelnost a biologickou dostupnost proteinu, zlepšuje chutnost a produkuje protein s nízkým alergenním potenciálem.

Pro více informací o HDP se prosím obraťte na svého specialistu Account Manager.

Stáhněte si zprávu HDP (vysoce stravitelný protein) GA

Můžete si zdarma stáhnout zprávu GA o vývoji přístupu hydrolýzy proteinů ke zvýšení nutričních přínosů čerstvě připraveného masa a ryb, kterou napsal Dr Adrian Hewson-Hughes. Tato zpráva podrobně popisuje náš výzkum a vývoj v našem úsilí o zvýšení nutriční hodnoty proteinu v našich čerstvých masových a rybích ingrediencích přeměnou proteinu na malé peptidy, které jsou snadněji vstřebatelné domácími mazlíčky, kteří je konzumují. Tento proces nazýváme HDP (Highly Digestible Protein).

Stáhněte si naši zprávu o HDP

Kolagen a peptidy kolagenu v krmivu pro zvířata v zájmovém chovu

Jedinečnou vlastností GA Pet Food Partners je sběr těch nejlepších masových a rybích ingrediencí u zdroje. Víme, že tyto ingredience přirozeně obsahují kolagen, i když se jeho množství u různých typů živočišných tkání liší. Předpokládejme, že například testujeme různé části celého kuřete. V takovém případě vidíme, že kolagen je nejvíce zastoupen v kůži, následuje kostra (z kostí a chrupavek), nižší množství v kosterním mase a vnitřních orgánech (vnitřnosti). Granule vyrobené z přírodních ingrediencí obsahujících kolagen, jako jsou určité čerstvě připravené maso a rybí materiály, budou tráveny a absorbovány domácím mazlíčkem a poskytují tělu stavební kameny (zejména aminokyseliny glycin a prolin) pro tvorbu více kolagenu, což může pomoci udržovat zdravé kosti, klouby a kůži.

Díky naší nejnovější práci v oblasti výzkumu a vývoje v oblasti hydrolýzy bílkovin a zavedení inovativního procesu „vysoce stravitelného proteinu“ (HDP) zde v GA můžeme „pečlivě strávit“ kolagen v našich vybraných masných a rybích přísadách pomocí kolagenových peptidů řízená enzymatická hydrolýza před jejich začleněním do lahodného granulátu.

Stáhněte si zprávu GA's Collagen & Collagen Peptides In Pet Food

Můžete si zdarma stáhnout zprávu GA Pet Food Partners o kolagenu a peptidech kolagenu v krmivu pro domácí mazlíčky od Dr. Adriana Hewson-Hughese, našeho poradce pro výživu, bezpečnost a inovace v potravinách, který obsahuje neuvěřitelně užitečné informace o tom, co je to kolagen, co dělá, jak to je a jak oddělení výzkumu a vývoje v GA udělalo obrovské inovace v HDP a absorpci kolagenu.

Stáhněte si naši zprávu o kolagenu a peptidech kolagenu

Znalec kat

Pokud jde o jídlo, kočky jsou notoricky obtížné potěšit!

S ohledem na tuto skutečnost jsme strávili několik let spoluprací s různými organizacemi a našimi odborníky na výživu, abychom vytvořili receptury s použitím různých přísad a kombinací povlaků na granulích. Kromě toho jsme provedli rozsáhlé testy chutnosti, abychom zjistili, co dělá vybíravé kočky šťastnými!

Nyní s potěšením oznamujeme, že jsme vyvinuli tři fantastické nové produkty (1 pro dospělé a 2 sterilizované), o kterých víme, že je budou kočky milovat. Tyto recepty jsou nyní k dispozici prostřednictvím našeho MyLabel portfolia.

Kromě skvělé chuti jsou všechny produkty formulovány tak, aby podporovaly zdraví močových cest a bylo prokázáno, že udržují pH moči v optimálním rozmezí, aby se minimalizovalo riziko tvorby močových krystalů nebo kamenů.

Veškerý výzkum a vývoj prováděný v GA je přínosem pro každého z našich partnerů. Jakýkoli vzrušující vývoj v oblasti výzkumu a vývoje je nabízen všem našim váženým partnerům, protože naše odbornost je vaším úspěchem.

Další informace o řadě Connoisseur Cat získáte od svého specializovaného prodejce Account Manager.

Výživa

Náš nutriční tým odborně vytvořil více než 800 receptů. Náš tým využívá znalosti biologie a výživy zvířat, aby nabízel odbornou podporu a poradenství během celé cesty a zásadně zajistil, že receptury splňují nejnovější legislativu týkající se krmiv pro domácí zvířata. Při spolupráci s naším oddělením výzkumu a vývoje pomáhají vytvářet nové receptury za použití nejinovativnějších řešení a výběru nejvhodnějších surovin před odesláním receptury ke zkoušce. Poté ve spolupráci s našimi laboratorními techniky podrobně analyzují výsledky před odesláním nového receptu k výrobě.

Charlotte Shepherd, naše hlavní odbornice na výživu, níže sestavila několik informativních článků o tom, proč formulujeme nejen pro životní etapy a druhy, ale také životní styl.

Recepty štěňat

Štěňata vyžadují přiměřeně vysokou hladinu bílkovin pro podporu růstu a vývoje v této klíčové fázi života. To je obvykle vyšší než požadavek dospělého, protože jde o nejrychlejší vývojovou fázi v životě psa.

Během této fáze také vyžadují odpovídající a kontrolovanou hladinu vápníku a fosforu, aby byl zajištěn správný vývoj skeletu, což je zvláště důležité u štěňat velkých plemen.

Recepty pro dospělé psy

Naše recepty pro dospělé psy jsou formulovány tak, aby byly úplné a vyvážené, aby poskytovaly všechny živiny, které pes potřebuje pro zdravý a šťastný život. Jsou formulovány pomocí různých kombinací vysoce stravitelných bílkovin, sacharidů a funkčních složek. Existuje spousta lahodných receptů, z nichž si můžete potěšit psy i jejich majitele.

Recepty malých plemen psů

Malá plemena mají rychlejší metabolismus než velká plemena, což znamená, že mají mnohem vyšší energetické nároky na kilogram tělesné hmotnosti. Proto jsou naše receptury pro malé plemeno formulovány tak, aby měly vyšší obsah kalorií, které jsou bohaté na živiny a jsou zabaleny do menší velikosti granulí speciálně navržených tak, aby vyhovovaly menším ústům.

Recepty velkých plemen psů

Naše recepty velkých plemen jsou nutričně kompletní a vyvážené a mají větší velikost granulí, které podporují žvýkání a zabraňují konzumaci nebo konzumaci rychlého občerstvení, což by mohlo vést k nadýmání a rozrušení. Velikost a hmotnost psů velkých plemen mohou více zatěžovat jejich klouby, proto jsme přidali kombinaci glukosaminu, chondroitinu a methylsulfonylmethanu, která podporuje metabolismus chrupavky a pomáhá udržovat zdravé klouby.

Lehké * recepty

Naše lehké receptury obsahují L-karnitin – odvozený z aminokyseliny lysinu – který podporuje oxidaci tuků, což pomáhá udržovat zdravou váhu a čistou svalovou hmotu.
Naše lehké receptury mají o 15 % nižší obsah tuku než standardní produkty pro dospělé, aby napomohly redukci hmotnosti. Jelikož se však jedná o snížení kalorií, neznamená to, že zvíře musí jíst méně a stále může konzumovat normální množství potravy.

* Pokyny FEDIAF uvádějí, že pokud deklarujete recept jako lehký, musí být na obalu vašeho produktu uvedena Metabolizovatelná energie nebo kcal.

Recepty pro starší psy

Senior receptury jsou navrženy tak, aby byly vhodné pro psy starší sedmi let. Dieta pro seniory je navržena tak, aby pomáhala podporovat klouby, měla vyšší obsah vlákniny, která pomáhá „udržet věci v pohybu“, a má snížený obsah energie, aby pomohla zabránit přibírání na váze v těchto zlatých letech. Pečlivá směs glukosaminu, chondroitinu a MSM pomáhá podporovat chrupavku pro zdravé klouby. Tyto receptury zahrnují L-karnitin, esenciální aminokyselinu, která může pomoci udržet zdravou váhu a čistou svalovou hmotu.

Recepty kotě

Koťata rychle rostou; do šesti měsíců dosáhnou přibližně 75 % své tělesné hmotnosti v dospělosti, a proto je životně důležité správné stravování, které jim pomůže vyrůst z kotěte ve zdravou kočku.

Naše kompletní receptury pro koťata jsou sestaveny tak, aby poskytovaly mladým kočkám vyváženou výživu a zvýšený obsah energie, které potřebují během růstu. To zahrnuje vyšší hladinu bílkovin, bohaté na esenciální aminokyseliny pro podporu zdravého růstu svalů a přidaný vitamín E na podporu imunitního systému. Menší velikost granulí podle receptury pro kotě také pomáhá snadno zvládnout dobu jídla.

Recepty pro dospělé kočky

Na rozdíl od psů si kočky nedokážou v těle syntetizovat všechny aminokyseliny, a proto je nezbytné, aby byly poskytovány ve stravě pro udržení jejich zdraví. Naše receptury pro dospělé kočky jsou vynikajícím zdrojem kvalitních bílkovin, bohatých na esenciální aminokyseliny, včetně taurinu a vitamínu A, které pomáhají podporovat srdce a zrak a omega 3, podporují dobrý stav srsti a kůže. Toto kompletní krmivo poskytuje kočce jistotu, že má vše, co potřebuje, aby vedla šťastný a zdravý život.

Senior Cat recepty

Jak kočky stárnou (7 a více let), jejich nutriční požadavky se mohou změnit, protože mohou být méně aktivní, trávit více času uvnitř nebo se u nich zpomalí metabolismus. Naše kompletní receptury pro seniory jsou sestaveny tak, aby poskytovaly vysoce kvalitní bílkoviny, méně kalorií a přidaný l-karnitin, aby pomohly vaší kočce udržet si optimální váhu a zdravé štíhlé svaly, když dospívají. Je také obohacen o náš balíček péče o klouby, který pomáhá podporovat stárnoucí klouby a udržovat dobrou pohyblivost. To znamená, že starší kočky si mohou i nadále vychutnávat jídlo naplno, aniž by to ohrozilo chuť.

Sterilizované / kastrované recepty pro kočky

U koček v zájmovém chovu se doporučuje sterilizace / kastrace; je však známo, že je rizikovým faktorem obezity, protože může vést ke zvýšené chuti k jídlu a snížené úrovni aktivity. Naše recepty byly speciálně formulovány, aby pomohly vyvážit tyto změny.

Vnitřní recepty pro kočky

Zvýšený život ve městě vedl k tomu, že více koček žije uvnitř, ale toto prostředí může omezit jejich množství pohybu. Abychom zabránili riziku nechtěného přibírání na váze, byly naše receptury formulovány s nižším obsahem energie, aby pomohly kočkám žijícím v domácnosti udržet si normální váhu.

Fussy Cat recepty

Je dobře známo, že kočky mohou být docela konkrétní, co je v jejich misce s jídlem. S ohledem na tuto skutečnost byly naše recepty pečlivě formulovány tak, aby zajistily, že jsou obzvláště chutné pro kočky, takže jídla mohou být i nadále zdrojem radosti i pro ty nejnáročnější kočkovité šelmy.

Aktivní recepty pro kočky

Extrémně hravé kočky mohou vyžadovat recept, který může doplnit jejich aktivní životní styl. Naše recepty byly formulovány s vysokým obsahem energie, který může pomoci uspokojit zvýšené energetické nároky aktivních koček. Je také bohatý na vysoce kvalitní bílkoviny a omega-3 mastné kyseliny, které pomáhají udržovat silné svaly a udržovat aktivní klouby zdravé.

Kolega Spotlight: R & D

Alex Tebay

Manažer inovace produktů a vývoje procesů

Alex vystudoval Manchester Metropolitan University v roce 2004 s BSc (Hons) v potravinářské vědě a technologii. Poté pokračoval v získávání 11 let zkušeností v rolích v potravinářském průmyslu pro člověka, které pokrývaly jak kvalitu, tak vývoj nových produktů, od různých produktů od obilovin po mléčné výrobky a ovoce.

Před nástupem do GA v roce 2017 byl Alex vedoucím NPD pro výrobce džemů a náplní na bázi cukru a byl zodpovědný za uvedení více než 100 produktů do pekařského sektoru, které zásobovaly všechny velké supermarkety. Měl celkovou odpovědnost za formulaci, kalkulaci a vypracování specifikací pro všechny tyto produkty a řídil proces od „koncepce po uvedení na trh“.

Od vstupu do GA v roce 2017 stojí Alex v čele mnoha technických inovací, které jsme zavedli do odvětví krmiv pro zvířata v zájmovém chovu, ať už jde o vybavení, výrobní techniky nebo nové suroviny. Alex také dohlíží na zpracovatelskou stránku NPD ve společnosti a hraje velkou roli v podpoře cesty partnera zavedením nových produktů, které mění odvětví krmiv pro domácí zvířata a neustále ho posouvají vpřed.

Dr. Adrian Hewson-Hughes

Poradce pro výživu, bezpečnost potravin a inovace

Adrian vystudoval Univerzita Sunderland s BSc (Hons) ve farmakologii a pokračoval v práci v laboratoři roztroušené sklerózy v Neurologický ústav, University College London, kde získal titul PhD. Po několika dalších letech jako postdoktorand na akademické půdě na univerzitách v Cambridge a Nottingham, nastoupil do společnosti Mars Petcare a strávil 14 let prací ve výzkumu a vývoji ve Waltham Center for Pet Nutrition. Adrian vedl různé výzkumné projekty týkající se chutnosti, stravovacího chování, výživy a metabolismu u koček i psů, jejichž výsledkem byly vědecké publikace, prezentace a inovace produktů.

V roce 2016 se Adrian přestěhoval do Francie, aby vedl tým výzkumu a vývoje European Nutrition ve společnosti Nestlé Purina Petcare. Byl odpovědný za zajištění dodržování výživových a regulačních požadavků, nutriční bezpečnosti a zdůvodňování tvrzení v celém portfoliu produktů pro kočky a psy od běžných po veterinární stravu. Dále provedl výzkum na podporu inovací a vývoje nových produktů ve všech formátech (mokré, suché a lahůdkové).

V říjnu 2018 se Adrian připojil k GA Pet Food Partners, nadšený z příležitosti podpořit pokračující inovace a investice, ke kterým se GA zavazuje, a přinést našim partnerům a našim mazlíčkům produkty nejvyšší kvality.