Historie GA - od farmářů po nejlepšího světového výrobce privátních značek suchých krmiv pro domácí zvířata

Historie GA - od farmářů po nejlepšího světového výrobce privátních značek suchých krmiv pro domácí zvířata

1972

Thomas Bracewell získal farmu Plocks Farm před více než 50 lety. Tehdy to byla smíšená farma pro pěstování plodin a chov dobytka.

1992

Společnost GA Pet Food Partners (GA) začala jako Golden Acres v roce 1992. Roger Bracewell farmařil a pracoval jako prodejce pozemků, spolu se svým otcem Tomem.

Ve stodole na farmě Plocks Farm vzal tehdejší manažer farmy John Blackett část pšenice vypěstované na farmě o rozloze 2,500 XNUMX akrů, a nasypal ji do malého extrudéru poháněného vývodovým hřídelem traktoru a vyšlo „krmivo“. Společnost GA dokázala prodat toto krmivo za více než pšenici, a tak to všechno začalo!

1995

V roce 1995 společnost GA přidala mokrý extrudér Wenger Inc. a přesunula část nedávno uzavřeného mlýna BOCM Midge Hall Mill i se zemědělskými pracovníky, aby získala mlecí a míchací stroje potřebné k výrobě suchých surovin.

Krátce poté, v roce 1998, GA přikoupila dvoušnekový extrudér Wenger TX144 Twin Screw, což dále posílilo dlouhodobé partnerství s Wenger Inc..

2000

Společnost instalovala zcela novou jednošnekovou frézu Wenger 185 Optima Single Screw. Sušené produkty byly baleny na automatizovaných balicích linkách Cetec 400 a 700.

Neustálé investice GA do podnikání vedly k obrovskému úspěchu. GA v roce 2000 vyrobila 500 různých druhů extrudovaného krmiva pro zvířata určeného pro psy, kočky i pro malá zvířata, které bylo prodáno 350 různým partnerům.

2007

Kvůli zvýšené poptávce po čerstvém mase byly instalovány masné kuchyně.

2011

GA sloučila své sklady hotových produktů z pěti samostatných míst do dvou vyhrazených distribučních center o rozloze 200,000 m2 na R2 a DXNUMX v Chorley, Lancashire.

To umožnilo vývoj specializovaného zařízení pro skladování hotových výrobků a prázdných obalů v plně automatizovaném skladu. To nám umožňuje kompletaci a expedici hotového produktu tak, aby to vyhovovalo přesným požadavkům partnera, 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.

2012

Společnost GA uvedla do provozu zařízení Wenger Thermal Twin 3630, které dokáže dodat velmi vysoké objemy čerstvého masa do vysoce kvalitního suchého krmiva bez použití suchých masových mouček.

Kapacita chlazení masa se zvýšila, aby byla uspokojena poptávka po zařazení čerstvého masa.

2014

Otevření nové mikrobiologické laboratoře zajišťuje nulovou toleranci mykotoxinů, salmonel a enterobakterií.

Inovativní mikrobiologická a nepřímá analýza zajišťuje bezpečnost, stravitelnost a analýzu živin každého produktu.

2014

Freshtrusion™ je na světě. Světová novinka v technologii výroby suchého krmiva pro domácí zvířata.

Technologie Freshtrusion™ umožňuje použití více čerstvých ingrediencí v suchých krmivech než kterýkoli jiný vytlačovací systém na světě, včetně čerstvého masa a nyní i čerstvé zeleniny, bylinek a rostlin.

2015

Dva další biologických filtračních lůžek byly instalovány, aby doplnily stávající tři, čistí vzduch před jeho opětovným použitím ve výrobním procesu nebo uvolněním do atmosféry. Pokročilý systém omezování zápachu výrazně redukoval zápach a minimalizoval dopad na životní prostředí.

V distribučním centru byly implementovány elektrické vysokozdvižné vozíky, aby se snížilo znečištění prachem a hlukem a zlepšilo se pracovní prostředí pro kolegy z GA.

2022

V květnu 2022 uspořádalo GA slavnostní otevření kuchyně na zpracování suchých ingrediencí v hodnotě 100 milionů liber, který oficiálně otevřel radní Alistair Bradley, předseda rady Chorley. Uskutečnil se také Den otevřených dveří Ingredient Kitchen na oslavu partnerství s předními světovými společnostmi. Byli pozváni zaměstnanci GA a jejich rodiny, aby se připojili k oslavám. Pro ně pro všechny se uskutečnily prohlídky, včetně speciálních pro mladší členy rodiny, aby viděli inovativní roboty v akci.

Ve srovnání se svými skromnými začátky v roce 1992 GA Pet Food Partners nyní zaměstnává více než 860 kolegů, kteří vyrábí a prodávají více než 80,000 50 tun ročně nejkvalitnějšího suchého extrudovaného krmiva pro domácí zvířata na světě, které vyváží do XNUMX zemí světa.

Od roku 2000 do roku 2021 – vizuální historie farmy Plocks

Vpravo je krátká vizuální historie našeho výrobního závodu Plocks Farm od roku 2000 do roku 2021, která ukazuje pokračující růst a investice GA.